Editörün Seçtikleri Yaşam

Gay / Biseksüel Erkekler İçin ’10’ Randevu Tavsiyesi

GMag
Yazar: GMag

Çoğu eşcinsel ya da biseksüel erkek için, randevunun boş geldiğini biliyoruz. Beğendiğiniz erkekler asla sizi beğenmiyormuş gibi geliyor. Çoğunlukla ciddi bir şey istemiyorlar ya da sizinle oyun oynuyorlar. Ya da karar verirken asla sizi ve hislerinizi önemsemiyorlar. “Çıkmak” eylemi çoğu LGBT birey için bir problem. İşte karşınızda randevularınızı rahatlatacak 10 küçük tavsiye.

1.Aradığınız “tip”in dışına çıkın.

Genellikle özel bir “tip” tercihimiz oluyor ve bunun dışına çıkamıyoruz. Belli bir görünümdeki erkekleri çekici bulmakta hiçbir sıkıntı yok, fakat geri kalan insanları bu gruba girmedikleri için ihtimal dışına itmeyin.

2. Kullandığınız uygulamanın şanını bilin.

İnsanlar Hornet’ten tanışabilir, randevulaşabilir ve çok uzun süreli bir ilişki yaşayabilir. Fakat Hornet halen daha basit buluşmalar için kullanılan bir uygulama. Yani uzun süreli bir ilişki ararken sadece Hornet kullanmak sizi bir yere götürmeyebilir. Eğer randevulaşma ve uzun süreli bir şey istiyorsanız Tinder gibi daha çok randevulaşma üzerine kurulu uygulamalara yönelin.

3.Buluşmadan önce görüntülü konuşma yapın.

Buluşmadan önce karşınızdaki ile anlaşabilecek misiniz, size çekici gelecek mi bunları bilemeyebiliyorsunuz. Fakat görüntülü konuşmada bunu önceden keşfetmeniz mümkün. Eğer aranızda bir çekim oluşmayacağını düşünürseniz buluşma fikrinden vazgeçebilirsiniz. Böylece 5 dakikalık sıkıcı bir konuşma ile 1 saatlik sıkıcı bir buluşmadan kurtulabilirsiniz.

4.Günler sonraya buluşma ayarlamayın.

Günler sonraya buluşma ayarladığınızda aranızdaki heyecan ve istek yavaşça azalır. Birinizin o aradaki sürede planı iptal etmesi gereken bir durum çıkabilir. Birinci randevunuzu konuştuktan kısa bir süre ayarlamaya çalışın. İkincisini de birinciden hemen sonrasına.

5.Aranızda çekim oluşması için zorlamayın.

Biriyle tanıştınız. Kendisi zeki, çekici, yakışıklı, eğlenceli ve kibar. Aslında ondan hoşlanmanız lazım fakat siz bir şekilde ondan hoşlanamadınız. Eğer içinizde o kıvılcım oluşmadı sizi ona çeken bir şey olmadıysa o zaman zorlamayın.

6.Seks önemli, fakat her şey demek değil.

Sağlıklı bir seks hayatı önemli. Karşınızdaki ile güzel bir seks yapmak da. İlişkinin başlarında ilerlemesini sağlayan şey seks, fakat bu her şey demek değil. Eğer ilişkinizin bir yıldın uzun sürmesini istiyorsanız onunla görüşmeniz için daha fazla nedene ihtiyacınız var. İlişki ilerledikçe seksin önemi azalıyor. Bu yüzden karşınızdaki ile ilişkinizi seksin kalitesine göre yargılamayın.

7.Buluşmadan önce beklentilerinizi düşürün fakat buluşmada elinizden geleni yapın.

Başarılı bir buluşma geçirmenin sırrı bu. Buluşmaya gitmeden önce onun çok boş olacağını ve hiçbir şey gerçekleşmeyeceğini düşünerek gidin ama bu düşünce ile onun sizi etkilemesine de mani olmayın. Eğer buluşmanız kötü geçerse sorun değil çünkü pek de bir şey beklemiyordunuz. Eğer güzel geçerse düşük beklentinizin çok üstünde biriyle tanışmış olun.

8.İlgi çekici konular hakkında tartışın.

Karşınızdaki kardeşinizin ne iş yaptığını sorduğunda anlarsınız ki buluşma orada bitmiştir. İlgi çekici konular hakkında tartışmaktan ve konuşmaktan çekinmeyin. Risk alın ve eğer başarılı olursa devamı gelecek unutulmaz bir buluşma yaşayın.

9.Benzer değerlere sahip olduğunuzdan emin olun.

Açık konuşalım ki benzer konularda ilginiz olması buluşmaları gerçekten kolaylaştırıyor. Mesela spor, sanat, müzik ve bunlara benzer şeyler. Fakat benzer şeylerden hoşlanmanız uzun bir ilişkiye götürecek olması düşüncesi büyük bir yanılsama. O sizin hoşlandığınız şeylerden hoşlanmıyor olabilir fakat bunları zaten onunla yapmak zorunda değilsiniz. Konsere onunla gitmek yerine arkadaşınızla gidebilirsiniz. Asıl önemli olan şey benzer değerlere sahip olmaktır.

10.Yorulduğunuzda randevulara biraz ara verin.

Buluşmalar yorucu olabiliyor. Bazen ardı ardına buluşmalara gittiğinizde sanki tam mesaili işe gidiyormuş gibi hissedebilirsiniz. Buluşma yorgunluğuna kapıldığınızda insanlarla tanışma işine biraz ara verin. Bu demek değil ki tamamen bırakın, hazır hissettiğinizde ve enerjinizi topladığınızda tekrar buluşmalara başlayabilirsiniz.

OK_Jel_AnaBanner

3 Yorum

Yorum Yaz