Dünya Haberler

George Michael 53 Yaşında Hayatını Kaybetti!

GMag
Yazar: GMag

Ünlü İngiliz şarkıcı George Michael 53 yaşında hayatını kaybetti.

George Michael’ın ölümünü kamuoyuna menajeri duyurdu, Michael’ın Pazar günü Oxfordshire’daki evinde yaşamını yitirdiği bildirildi.

Polis, Michael’ın ölümünde şüpheli herhangi bir durum olmadığını açıkladı. Asıl adı Georgios Kyriacos Panayiotou olan şarkıcı, 1980’li yıllarda Wham! grubuyla ün kazanmıştı.

Michael, sanat kariyeri boyunca sayısız rekor ve başarıya imza atmış, başta Grammy ve BRIT olmakla birçok ödül almış, 100 milyonu aşkın satış başarısı elde etmiştir. Michael, kariyeri boyunca “Last Christmas”, “Faith”, “Freedom”, “Jesus to a Child”, “Father Figure”, “Kissing a Fool” ve dünya çapında yedi milyon satan “Careless Whisper” gibi birçok önemli ve ünlü şarkıları yazmış, bestelemiş ve yorumlamıştır. Albümlerinden ikisi “Ölmeden Önce Dinlenmesi Gereken 1001 Albüm” isimli kitapta yer almıştır. Michael’in tüm orijinal albüm çalışmaları İngiltere’de bir numaraya kadar yükselmiştir ve tüm şarkıları Top 40’da yer almıştır. Sadece Cowboys & Angels bu başarıyı yakalayamamıştır. George Michael hem ABD hem de İngiltere tarihinde en çok bir numara şarkı hiti olmuş müzisyenler arasındadır.

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz