Dünya Haberler

George Takei, 1981 Yılındaki Cinsel Saldırı İddialarını Reddetti!

GMag
Yazar: GMag

Aktör ve LGBT kampanyacısı George Takei, 1981’de bir erkeğe cinsel tacizde bulunduğu iddialarını reddetti ve “şaşkınlık” içinde olduğunu belirtti.

Star Trek aktörü, 1981’de eski bir modele kendi evinde cinsel saldırı yapmakla suçlanıyor.

1981’de 23 yaşındaki eski model ve aktör Scott R Brunton, Takei’nin kendisinden yararlandığını iddia etti.

Scott R Brunton şunları söyledi;

“Bu uzun zaman önce oldu, ama asla unutmadım.”

Yıllar önce yaşadığı hikayeyi anlatırken “aniden çok gergin” hissettiğini ekledi.

Brunton, sözde olay gerçekleştiğinde Hollywood’da garson olarak çalıştığını ve Greg’in Blue Dot Bar’da birbirleriyle karşılaştıktan sonra numaralarını birbirlerine verdiklerini söyledi.

Takei’nin kendisini aradığını ve akşam yemeğine ve tiyatroya çağırdığını ve sadece sevgilisinden ayrıldığı için “üzgün ve hala sevgilisine aşık olduğunu” iddia etti.

Eski model, birkaç içki içmek için Takei’nin odasına geri döndüğünü, Takei’nin başını döndürdüğünü belirtti.

“En son hatırladığım şey üzerime doğru geldiği pantolonumu indirmeye çalıştığı ve aynı zamanda keni iç çamaşırını çıkarıyor olmasıydı. Ne yapıyorsun dedim. Bunu yapmak istemediğimi söyledim. Rahatlaman lazım dedi ve beni rahatlatmaya çalıştığını söyledi. İstemediğimi söylediğim halde bir şeyler yapmaya devam etti ve onu ittim. Gitmek istediğimi söylediğimde, istiyorsan gitmelisin dedi. Şoktaydım. Evden çıkmak için hazır hissettiğimde çıktım ve arabama gittim. Korkunçtu.”

Takei’nin bu suçlamalara cevabı ise şöyle oldu;

“Scott R. Brunton’un yaptığı suçlamaları yanıtlamak için yazıyorum. Bu iddialarda şok oldum ve şaşkın olduğumu size temin ederim. 1980’lerde anlattığı olaylar gerçekleşmedi ve neden şimdi onları anlattığını bilmiyorum. Bay Brunton’u hatırlayıp hatırlamayacağımı sormak için beynimi parçaladım ve yapabildiğimi söyleyemem. Ancak bu iddiaları ciddiye alıyorum ve cevabımı düşünceli bir şekilde sunmak istedim. Şimdilik yaklaşık 40 yıl önce gerçekleşen olaylar nedeniyle durumun dediği gibi olduğunu söyledi. Ancak beni tanıyan kişiler, bu olayların gerçekleşmediğini biliyorlardır.

 Brad, yüzde yüz benim yanımda, 30 yıldan fazladır hayat arkadaşım ve şimdi kocam olarak, tamamen yanımda duruyor. Bu zor zamanlarda yoğun bir destek ve sevgisinin ne kadar hayati olduğunu söyleyemem.”

Yorum Yaz