Haberler Televizyon

İzleyin: Gilead’ın PrEP için Çektiği Yeni TV Reklam Filmi

GMag
Yazar: GMag

Gilead’ın yeni reklam kampanyası, eşcinsel erkekleri ve transseksüelleri barındırıyor.

PrEP, yeni reklamı ile yakında televizyon ekranlarına geliyor. HIV testi ve önleme konusuna odaklanan ilk reklam bu ay yayınlanmaya başlayacak.

Truvada markasıyla satılan ilaç, HIV virüsünün bulaşmasını önleyen günlük kullanılan bir hap.

Gilead tarafından yapılan açıklamada;

“Reklam kampanyasının hazırlarken HIV’den muzdarip grupları göz önünde bulundurmaya özen gösterdik. Bunların arasında siyahi ve latin eşcinsel erkekler olduğu gibi, cis ve transseksüel kadınlar da var.” ifadeleri yer aldı.

Başlığı,“Açıkçası” olan reklamda renkli gençlik, transseksüel kadınlar ve eşcinsel erkekler bulunuyor. Her bir grup hislerini ve korkularını paylaşıyor.

Reklamdaki karakterlerden biri,“HIV için test edilmem gerektiğini biliyorum fakat açıkçası karşılaşacağım sonuçtan çekiniyorum.” ifadelerini kullanıyor.

Siyahi transseksüel bir kadın, adeta reklamdaki diğer isimlere cevap verircesine, “Açıkçası, kimse HIV’i görmek istemiyor fakat herkes sağlığı için bu zorluğu göğüslemek zorunda” diyor.

Reklam kullanıcıları PrEP ve HIV hakkında bilgilendiren bir websitede yayınlandı.

Kampanya yeni değil. 2016’da başlamış, Tumblr ve reklamlar vasıtası ile popülerlik kazanmıştı. Fakat televizyon reklamı, yeni bir adım oldu.

Reklamın mevcut versiyonu PrEP ve Truvada’yı vurgulamıyor olsa da, devamındaki reklamlarda bu vurgunun yapılması bekleniyor. İlk reklam filmi önümüzdeki Ağustos ayında televizyonlarda olacak.

Yorum Yaz