Araştırma Haberler

Heteroseksüel Erkekler, Başka Erkeklerle İlişkiye Neden ve Nasıl Giriyor?

GMag
Yazar: GMag

Diğer erkeklerle seks yapan heteroseksüel erkeklerin sayısı giderek artmaktadır.

Bu adamları gay olarak basite indirgemek ve etiketlemek kolayda olsa da, cinsellik uzmanı Dr. Nikki Goldstein bu konuyu araştırdı ve heteroseksüel erkeklerin diğer erkeklerle cinsel ilişki kurmasının başka sebeplerini açıkladı.

Cinsel cazibe yerine cinsel zevk

Goldstein, birçok erkeğin kaynağı ne olursa olsun, yalnızca cinsel zevk arıyor olduğunu bulmuştur.

Başka bir adam Goldstein’ı evinde, öbür taraftaki kişinin kimliğine dair herhangi bir bilgi sahibi olmadan zevk almaya gelebileceği bir zafer düzeneği anlattı.

Oral seks yapmaya ve daha fazla bir şey paylaşmamaya istekli başka bir kız bulmak o kadar kolay olur mu? Hayır. 

Değişik bir cinsel deneyim

Bazı erkekler eskiden olduğundan farklı cinsel bir deneyim arıyorlar. Goldstein, erkeklerle yatmayı kabul edecek heteroseksüel erkekler bulmanın daha zor olduğunu da belirtiyor. E peki erkeklerle yatan heteroseksüel erkekler aslında biseksüel olmuyor mu? 

Etiketlere çok takılıyoruz.

“Not Gay: Sex Between Straight White Men” kitabının yazarı Dr. Jane Ward, eşcinsel temasın “erkek deneyiminin normal bir parçası” olduğunu bulmuştur. Kitabında, cinselliğiyle deney yapan kadınlara, bunu yapan insanlara nasıl davrandığımız konusunda yaptığımız muamele yöntemini araştırdı.

Kadınların cinselliğinin daha alıcı olduğu inancına bakarsanız – daha hareketsizdir, harici uyaranlardan tetiklenir, kadınların bir şey ve her şeyden etkilenme kapasitesi vardır – gerçekten sadece kadınlara inanmak istediğimiz şeyleri güçlendirir, Bu da kadınları her zaman cinsel olarak erişilebilir kılar.

Günün sonunda, başkalarını daima anlamak ve onları kabul etmedikleri şekillerde etiketlemekten kaçınmak önemlidir. Hepimiz kendi hayatlarımızı yaşıyoruz – başkalarını anlamaya çalışmanın hiçbir anlamı yok, ancak biz bile kendi hayatımızı zorlukla anlamaya çalışıyoruz.

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz