Editörün Seçtikleri

Heteroseksüel Olarak Açılmış ‘9’ Ünlü!

GMag
Yazar: GMag

Günümüzde heteroseksist hayat sadece eşcinselleri değil bir çok kesimi sert bir şekilde etkiliyor. Kadınların el ele tutuşması, öpüşmesi beraber randevulaşması normal karşılanırken; hatta daha kötüsü objeleştirilirken, bir erkeğin bu davranışlarda bulunmasının toplum tarafından sert tepkilerle karşılandığını biliyoruz.

Öte yandan eşcinsel bir karakteri canlandırmış oyunculara, ya da belirli bir özelliği ya da davranışı nedeniyle bu etiketi yemiş ünlülere çok sık rastlıyoruz.

Ülkemizde bu durum çok daha fazla hatta, ünlenen her yakışıklı bir oyuncu ya da şarkıcının hemen ardından eşcinsel dedikoduları çıkıyor.

İşte hazırladığımız bu listede de “heteroseksüel olarak açılan” ünlüleri derledik.

1. Darren Criss

Glee dizisinde oynadığı, Kurt’ün yakışıklı sevgilisi rolü ona öyle bir yapıştı ki, hala bir çok kişi onu eşcinsel sanıyor. Bir çok eşcinselin de, heteroseksüel olduğunu bildiği halde rüyalarını süslemiyor değil bu isim.

Kendisi 2011 yılında Out Magazin dergisine verdiği röportajda, eşcinsel bir karakteri canlandıran heteroseksüel bir oyuncu olduğunu açıkladı.

2. Jack Falahee

ABC’nin ünlü dizisi How To Get Away With Murder’da eşcinsel bir karakteri canlandıran ünlü oyuncu, uzun bir süre boyunca gizemli gözükmek adına olduğunu söylediği cinsel yönelimini açıklamaktan çekinmişti.

Ancak Geçtiğimiz senenin sonunda gerçekleşen ABD başkanlık seçimlerinde LGBT’lere Trump’a karşı desteğini gösterebilmek adına LGBT dostu bir heteroseksüel olduğunu açıklamıştı.

3. Eric Stonestreet

Modern Family dizisinin ünlü gay çifti Cameron ve Mitchell Tucker’ın Cameron’ını canlandıran oyuncu verdiği bir röportajda Cameron’ı canlandırmayı ne kadar çok sevse de bir çok kadının onun heteroseksüel olduğunu bildiğini söylemişti.

Mitchell Tucker’ı canlandıran oyuncu ise eşcinsel.

4. Nick Jonas

Jonas kardeşlerin bizce en seksisi Nick Jonas 2014 yılında Kingdom dizisinde ve sonrasında da Scream Queens’te eşcinsel bir karakterleri canlandırmıştı.

Daha önce bir erkekle yattığını söyleyen Nick, sonrasında bunun oyunculuk yaparken olduğunu söylemiş, hevesimizi kursağımızda bırakmıştı.

Maalesef ki Nick Jonas da heteroseksüel!

5. Jack Gyllenhaal

Efsanevi Brokeback Mountain filminde eşcinsel karakterlerden birini canlandıran Jack, uzun yıllar boyunca bir çok eşcinselin hayallerini süslemesinin ardından o da heteroseksüel olarak açılmak durumunda kalanlardan… 

6. Ansel Elgort

The Fault in our Stars filminde rol aldıktan sonra üne kavuşan yıldız oyuncunun arından bir çok kez eşcinsel dedikodusu yapılmıştı. Hatta kendisinin Nat Wolff ile bir ilişkisi olduğu iddia edilmişti. Bu iddiaların ardından Ansel Twitter’da “Sadece netleşsin diye söylüyorum, kadınlardan hoşlanıyorum, hem de çok. Ancak eşcinsel olsaydım da bunu saklamazdım!”  yazmıştı.

7. Zac Efron

High School Musical Üçlemesinden beri, bir jenerasyonu kendisine aşık bırakan daha sonralarında ise rol aldığı filmlerdeki seksi karakterlerle kendisini bir seks ikonuna dönüştürmeyi başaran Zac Efron hakkında da yıllar boyunca hem eşcinsel dedikoduları yapıldı. Eşcinsel bir hayran kitlesine sahip olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Zac, ne yazık ki heteroseksüel! 

8. Daniel Radcliffe

2013 yılında rol adlığı Kill Your Darlings filminden sonra birçok kez eşcinsel olduğu iddia edilmişti. Kendisi çok büyük bir LGBT destekçisi. Hatta Trevor Ptojesi ile beraber çalışmıştı. 

Ancak bir çok eşcinsel, Harry Potter aşığını hayal kırıklığına uğratacağı gibi, Daniel da heteroseksüel olarak açılan isimlerden.

9. Justin Bieber

2008 yılında Baby şarkısı ile bir anda müzik listelerini alt üst eden ve tüm dünyada yıldızlaşan Justin, instagrama koyduğu bodyguard’ını yanağından öptüğü bir fotoğrafta heteroseksüel olduğunu yazmıştı. 

 

 

 

 

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz