Köşe Yazıları

Hornet Bitti! Sizi Tinder’a Alalım!

Emir Akgün

Vallahi öyle oldu!

Geçtiğimiz günlerde (Hornet kullananlar bilir) bir anda sadece 1,5 km yakınınızda olan kişileri görmeye başladığımızı anlayınca, bizi bir sinir aldı. Alışmışız biz istediğimiz an istediğimiz yerde, dilediğimiz kişileri Hornet üzerinden stalklamaya, bakmaya, gerekirse mesaj atıp tanışmaya. Bundan mütevellit Hornet artık ücretli olunca ‘eşek öldü ortaklık bitti’

Yani Grindr’ın Türkiye’de yasaklanması Hornet’ı daha bilinir ve kullanılır yaptı. Eğer Grindr şuanda yasak olmasaydı, tahminimce hayatımızda zaten Hornet olmayacaktı. Bence zaten pazar payını tek başına elinin içine alan Hornet, bu hamlesiyle kendi ipini kendi çekti! Neden diyecek olursanız; Tinder bir eşcinsel tanışma uygulaması olmamasına rağmen, kesinlikle eşcinsel erkeklerin fazlasıyla kullanmaya başladığı bir uygulama oldu. Biraz daha zorlarsak, el birliğiyle Tinder’ın ismini ‘Tingay’ bile yaptırabiliriz.

Hatırlarsanız,Tinder LGBT dostu özellikleri getirdiğinden beri 250.000’den fazla trans kullanıcı uygulamada eşleşmişti. Tinder’ın kurucularından Sean Rad tam bir LGBT dostu. Daha ne olsun?!

Troye Sivan, Sean Rad

Demem o ki üzülmeyin a dostlar! Kimbilir belki de aradığınız kişi 1,5 km uzağınızda!

He ‘yoook! Ben almim, uluslararası bakmak isterim, İstanbul’dan Gaziantep’e’ diyorsan, seni Tinder’a alalım canım. Konumu aç, sağa sola atmaya başla!

1 Yorum

  • Dünyanın, özellikle Lgbt içerikli, en popüler arkadaşlık uygulamalarının Amerikan menşeili olması aslında ülkemiz ve ülkemizin Lgbt topluluğu adına bir dezavantaj. Bir alternatif olarak, biz minicik bir başlangıç yaptık… konuya istinaden fikrimizi paylaşmanın faydalı olacağını düşünüyorum… Sevgilerle

Yorum Yaz