Haberler Televizyon

Hugh Grant ve Ben Whishaw Yeni BBC Dizisinde İki Aşığı Canlandıracak

GMag
Yazar: GMag

A Very English Scandal adlı dizi, 20. yüzyıl İngiliz siyasetinin en şok edici kesitlerini sunacak.

Queer as Folk’un yazarının yeni dram dizisi BBC’de yayınlanacak ve dizide Grant ile Wishaw iki aşığı canlandıracak.

Önümüzdeki yıl BBC One’da yayınlanacak olan A Very English Scandal, Liberal Parti lideri Jeremy Thorpe’un gerçek hayat hikayesini ve model Norman Scott ile olan ilişkisini gizleme çabalarını anlatacak.

20 yıldır ilk kez bir İngiliz dizisinde rol alacak olan Grant dizide Thorpe karakterini canlandıracak. Whishaw ise BBC Four’da yayınlanan Queers programından sonra yeniden LGBT temalı bir seriyle BBC ekranlarına dönecek.

Queer as Folk’un yazarı Russell T. Davies’in senaryosunu yazdığı A Very English Scandal’ın yapımcılığını eski EastEnders yapımcısı Dominic Treadwell-Collins üstlenirken yönetmen koltuğunda iki Akademi Ödülü adaylığı bulunan yönetmen Stephen Frears olacak.

Dizinin özeti ise şu şekilde: “Eski sevgilisi Scott etrafında olduğu sürece Thorpe’un parlak kariyeri risk altındadır. Thorpe düşünür taşınır ve Scott’ı susturmanın yalnızca bir yolu olduğuna karar verir.

“Thorpe davası düzenin en karanlık sırlarını gün yüzüne çıkararak toplumu sonsuza dek değiştirecektir. Thorpe vakası öyle düzenbazlık ve yolsuzluklar afişe etmiştir ki neredeyse hiçkimse bunun gerçek olduğuna inanmak istemiyordur.”

Önümüzdeki sene A Very English Scandal’ı BBC One ekranlarından izleyebilirsiniz.

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz