Haberler Transseksüel

İngiliz Kilisesi, Transseksüellerin Yeniden İsim Koyma Törenlerini Değerlendiriyor

GMag
Yazar: GMag

İngiltere Kilisesi Genel Meclisi, bir kilise ortamında yeni kimliğini teyit etmek isteyen transeksüellere yeniden adlandırma hizmetleri sunup sunmayacaklarını tartışacak.

Blackburn Piskoposluk’u tarafından getirilen bir önergenin ardından kilise, konuyu bu yıl temmuz ayında tartışacak.

Bu, kilisenin, transeksüelleri hoş karşılamayı nasıl sağlayacakları konusunda tartışacağı ilk sefer olacak.

Kilisenin en üst düzey memuru William Nye’den bir notta, “vaftiz edilmiş bir transseksüel kişinin vaftiz sözlerini teyit ettiğini” farklı bir adla ispatlayan hiçbir yasal ya da doktriner zorluk olmadığını söyledi. Ayrıca kimsenin iki kez vaftiz edilemeyeceğini belirtti.

Öneriyi sunan Blackburn Piskoposluğundaki bir vekil Chris Newlands şunları söyledi;

“Bu, trans topluluğunun üyeleri için büyük bir destek ifadesi olacaktır. Şu an geçiş için hazırlanan biri için bu karar çok faydalı ve umut verici olabilir. Bu sayede transseksüeller kınama yerine destek bulabilirler. İngiltere Kilisesi’nden gelen özel bir bildirimde bulunmak, desteklediğimiz ve onayladığımız şey hakkında gerçekten açık bir yol sağlayacaktır.”

Bu yılın şubat ayında, kilise eşcinsel evlilik kurallarını değiştirmeye karşı oy kullandı. Toplamda 242 oy kullanılırken, 184’ü karşı oy verdi ve altısı çekimser kaldı. Yani kilise, evliliğin sadece bir erkek ve bir kadın arasında olabileceği düşüncesine hala devam ediyor.

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz