Etkinlik Haberler

‘İngiltere Güzellik Yarışması Yarışmacıları “Genetik Olarak Kadın” Doğmuş Olmak Zorunda!’

GMag
Yazar: GMag

Bir İngiltere güzellik yarışması, yarışmacılarının “genetik açıdan kadın” olarak doğmasını istediği için ateşe tutulduktan sonra şartlarını ve koşullarını değiştirdi.

Güzellik yarışmasına ev sahipliği yapan Galaxy Pageants İngiltere, yarışmaya girme şart ve koşulları listeledikten sonra tuhaf talebi sebebiyle eleştiri dalgası uyandırdı.

Manchester merkezli yarışmada yarışmak için istekli güzellik kraliçelerine, doğumda tahsis edilmiş cinsiyetlerinin yasal olarak tanınmasına rağmen rekabet edemeyecekleri söylendi.

2004 Toplumsal Cinsiyet Tanıma Yasası uyarınca Cinsiyet Tanınma Sertifikası olan ve tamamen yasal bir kadın olan ve orijinal doğum belgesi de kadın olarak değiştirilen herhangi bir trans kadın yasal açıdan doğumunda cinsiyetinin erkek olarak tahsis edildiğini ifşa etmekle yükümlü değildir.

25 Mart’ta Chorley’de gerçekleşecek olan yarışmanın koşullarına yanıt olarak, sinirleri bozulmuş vatandaş ve yarışmacılar, Facebook sayfasındaki “açıkça yasadışı” şartlara “yanıt” istedi.

Bu isyanlar neticesinde ise 18 Ocak itibariyle şartlar değiştirildi.

2008 yılında kurulan Galaxy Pageants UK, İngiltere’de Mrs. Galaxy, Ms. Galaxy, Miss Galaxy, Miss Teen Galaxy ve Junior Miss Galaxy yarışmalarını üretmektedir.

Yarışmalar Galaxy International Pageant’a bağlıdır ve İngiltere yarışmalarının kazananları, diğer ülkelerin kazananlarıyla rekabet etmek için Orlando, Florida’ya gönderilir.

İngilizce, İngiltere Galaxy Pageant’ın resmi dilidir. Delegelerin İngilizce konuşması bir gerekliliktir.

Yorum Yaz