Köşe Yazıları

İrem Derici Altın Kelebek Ödülleri!

Emir Akgün

Oh! vallahi oh! işte dün gece Altın Kelebek Ödül Törenini izlerken aynen böyle söyledim, neden mi? çünkü biz Ödül törenlerinde hep sınıfta kalmışızdır. Asla o yurt dışında izlediğimiz, MTV Avrupa Müzik Ödülleri, Emmy, Oscar ödül törenleri gibi dinamik bir gecemiz olmadı. Evet rakipler fazla güçlü kabul, ama en azından bunca yıldır yanlarına hafif yaklaşmamız gerekirdi. En azından bu yıl öyle oldu, peki bunu nasıl başardık?

 

Bir kere OKAN BAYÜLGEN (büyük yazmak gerek) sonunda bizi, sunuculuk yapacağını hala anlayamamış, konuşma metnine sadık kalacağım diye iki kelimeyi bir araya getiremeyen, soğuk, donuk, konuşamayan, enerjisi düşük, (zaten salonda 1. saatten sonra uyuyan kişileri) daha da fazla uyutan, sunuculardan kurtardığı için, harika esprileri ve doğal halleri için, rahatlığı ve tam da Oscar ödüllerini sunan Neil Patrick Harris kadar tatlı ve komik olduğu için, enerjisi ile büyülediği, kimseyi (televizyon başında izleyen bizleri) uyutmadığı için, ilk defa bir ödül töreninde saatler ilerlemesine rağmen, insanlara salonu boşalttırtmadığı için, (biliyorsunuz bizde ödül alan, hoop evine gider) yani bunun gibi daha bir çok şey yazabilirim. O nedenle gecenin yıldızı OKAN BAYÜLGEN olmuştur.

 

MERYEM UZERLİ TATLILIĞI

Bu kadın neden bu kadar tatlı yahu? yani yurt dışında yetişmiş olması mı onu bu denli rahat ve cool yapıyor? yine ödül vermek için karşımıza çıktı Uzerli, ama ne çıkmak! daha ilk dakika, mikrofona doğru yürürken yüzlerde gülümseme, yerini kahkahalara bıraktı. İlker Kalelinin harika soğukluğu bile Meryem’in muhteşem enerjisini yerle bir etmeye yetmedi! elbisesi, saçı, başı resmen parlıyordu! kendisiyle dalga geçen insanlara bayıldığımı daha önce söylemiştim dimi? Meryem’de aynen öyle işte. ‘Doğru erkeği ben bulamasam da diye başladı, neden gülüyorsunuz? sonra olan bana oluyor hiç komik değil’ diyerek, insanları kahkahaya boğdu..’

 

İREM DERİCİ ALTIN KELEBEK ÖDÜL TÖRENİ

O ne sahne şovu öyle, nasıl güzel bir zayıflama, nasıl bir enerji. Gerçekten eğer kırmızı halıyı izlediyseniz, İrem Derici’yi gördüğüm anda ‘evet kesin yine bir şey yapacak’ demişsinizdir. Çünkü ben hemen öyle dedim.  İrem böyle bir kadın, yani kesinlikle ödül törenlerine kadrolu olarak katılsın, ne bilim maaş falan bağlansın kendisine. İşte ben böyle şeyler istiyorum, ve benim gibi bu tarz oyunları seven, isteyen izleyiciler vardır. Önce kırmızı halıda bir jenerik ile bir şeyler yaptı, havada konfetiler, gözünde kocaman gözlükler, çok mistik siyah bir elbise..PAT! daha sonra Yılın En İyi Şarkısı Ödülü sunumu için aday olan şarkıları süper tatlı halleri ile söylemesi, sonra sahneye harika çizmeleri ve üstünde resmen ateş eden siyah mayosu ile çıkıp, tam 3 şarkıyı farklı koreografi ile (özellikle siyah tüllü, katran karası gelin hallerine bayıldım) arka arkaya söyleyip, bizi mest etmesi! bitti derken, tekrar sahneye atlayıp, şimdi gel de gör beni bambaşka biri ile bizi yine oynatması!

 

Gerçekten bayıldım..bayıldım!
İrem kesinlikle, dünya standartlarında bir şov sundu. Bu saç şekli ona çok yakışıyor, ve dans etmek herkese yakışmaz, ama İrem sıkı çalışmasının meyvelerini patır patır yemeye başladı. Nasıl güzel dans etti, nasıl yakıştırdı kendisine.

 

Tam bir fıstıksın İrem.

Sana seviyorum.

ve Sıla’ya…

Seni Çok Seviyorum.

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz