Dünya Röportajlar

İrlandalı Eşcinsel Model Erkek Arkadaşıyla Facebook’tan Nasıl Tanıştığını Anlattı

GMag
Yazar: GMag

27 yaşındaki İrlandalı model Gary Talbot, Irish Independent’le yaptığı bir röportajda daha önce büyürken ilişkisi olmadığından ve bir şeyler hissettiği ilk erkek hakkında konuştu.

“Kimseyle çıkmıyordum. Kendi kendime demek ki kimseden hoşlanmıyorum diye düşündüm. Birisinin güzelliğini takdir edebiliyorum ama hiç kimseden gerçekten hoşlanmamıştım. Bu yüzden burada çok ciddi bir şeyin yürüdüğünü anlayabiliyorum.”

Gary hayatı boyunca çekici insanlarla çevriliydi, hem kadınlar hem erkekler çevresindeydi ancak o kimseden hoşlanmadı. Sonra Facebook’tan hayatını sonsuza kadar  değiştirecek bir mesaj aldı.

Gary sürekli kendisiyle flört eden insanlardan mesaj aldığı için Ciaran kendisine ilk mesaj attığında onun da herkes gibi olduğunu düşündü. 

“Bir süredir konuşuyorduk ve sonra kahve içmeye çıktık.”

Ondan sonra sekiz defa daha kahveye çıktılar. Gary hala kendi kendisine ‘Bu bana göre değil.’ diye düşünürken öyle olduğunu aslında biliyordu ve işleri yavaş ilerletmeye karar verdi. İlk defa karşılaştıklarında Gary, Ciaran’dan çok hoşlandı ve hoşlandığı kişi erkek olduğu için iki kere şoka uğradı.

Eşcinselliğini açıklamasının özellikle kariyerine etki edebileceğini düşünen Gary, anksiyete atakları geçirdi ve stresten dolayı kilo da verdi.  İnsanların kendisini artık ‘maskülen erkek’ olarak görmeyeceğinden endişe duyuyordu.

“Kadınlar beni çekici bulmayacak artık, eşcinsel erkekler beni sevecek diye düşündüm. Heteroseksüel takipçilerimi kaybedeceğimi düşündüm ama öyle olmadı. Belli ki bu strese girmiştim ama eşcinsel olduğumu açıkladığımda kimse umursamadı. Bazıları çok şaşırdı ama kimse maksadını aşmadı.”

Model, ailesinin de çok anlayışlı olduğundan bahsetti. Gary 27 yaşındayken eşcinsel olduğunu açıklamasının insanların geç bulduğunu bu yüzden de kafa karışıklıkları yaşadığını söyledi.

“Hayatta tek bir şansınız var ve bunun şimdi başlıyor oluşundan, başıma gelenlerden memnunum.”

 

 

Yorum Yaz