Dünya Haberler

İŞİD’e Karşı Savaşacak LGBT Ordusu Kuruldu: TQILA!

GMag
Yazar: GMag

İŞİD yıllardır LGBT’lere yaptığı çirkin şeylerle biliniyor. İŞİD’e göre eşcinsellik günah ve cezası ise doğrudan ölüm. IŞİD Birçok kez de birçok eşcinsel ve biseksüel erkeği taşlattı ya da binalardan aşağıya atmıştı.

Şimdilerde ise, ilk kez LGBT’lerden oluşan bir grup savaşçı, İŞİD’e karşı savaşmak için bir araya geldi.

Orijinal adı ile The Queer Insurrection and Liberation Army, (TQILA) kendileri “tekila” şeklinde telafuz ediyor, Devrimci gerilla güçlerinin altında bir alt birim. TQILA uluslararası gönüllülerden oluşuyor ve Suriye’nin kuzeyinde İŞİD’e karşı savaşıyor.

TQILA’nın bildirisinde ise cinsiyetçilik’i yıkacakları, kadın hakları devrimine destek olacakları ve cinsel yönelim ve cinsiyet devrimi yapacakları yazıyor.

“TQILA üyeleri tüm dünyada faşist güçlerin nasıl LGBT toplumuna saldırdığını dehşetle izledi. Ancak İŞİD tarafından taşlanan ve binaların tepesinden aşağı atılan eşcinselleri gördüğünde daha fazla hareketsiz kalamazdı!”

Bildiri dünyadaki LGBT hareketleri ile ilgili açıklamalar ve konunun İslam dünyasındaki yansımaları ile devam edip, “eşcinseller faşistleri öldürecek! Kuir devrimi, kapitalist gökkuşağına ölüm” gibi cümlelerle de sona eriyor.

TQILA’nın kaç üyesi var, ve kaçı LGBT henüz bilinmiyor.

Geçtiğimiz hafta Newsweek’e konuşan Heval Rojhilat ise bu sorulara cevap vermenin gizlilik sebebiyle mümkün olmadığını, ama grubun bir çoğunun LGBTlerden oluştuğunu dile getirdi. Ayrıca grup çoktan Rakka’da savaşmaya başlamış bile.

İŞİD ayrıca Orlando’da geçtiğimiz sene gerçekleşen katliamı da üstlenmişti. Ancak katliamı gerçekleştiren teröristle İŞİD arasında net bir bağ bulunamamıştı.

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz