Editörün Seçtikleri Etkinlik

İsveç’in, Avrupa Onur Yürüyüşleri İçin En İyi Ev Sahibi Olacağını Gösteren 5 Neden

GMag
Yazar: GMag

İsveç Onur Etkinlikleri her zaman politik odakları olduğu için iyi bilinmektedir; aktivizm ve eşitlik için gösterilen gayret, burada uzun zamandır anahtar olmuştur. Fakat bundan daha fazlası, İsveç Onur Etkinlikleri’ni herkes eğlence dolu bir kutlama olarak görüyor.

Bu yıl “EuroPride” adlı Avrupa Onur Etkinlikleri, İsveç’in iki büyük kenti Stockholm ve Gothenburg’da kutlanacak.

27 Temmuz’da Stockholm’de başlayacak olan etkinlikte 400 seminer, iki geçit töreni ve üç haftalık aktivizm ve kutlama düzenleniyor. 5 Ağustos’ta sona erecek olan Stockholm kutlamalarıyla birlikte, Gothenburg 14 Ağustos’tan itibaren etkinliği devralacak ve 19 Ağustos’ta her şey bitecek. Resmi EuroPride geçit töreni 18 Ağustos’ta Gothenburg’da WestPride tarafından ağırlanacaktır.

İşte, karşınızda İsveç’in EuroPride için en iyi ülke olmasının 5 nedeni;

1- Eurovision Şarkı Yarışması

İsveç partinin nasıl düzenleneceğini çok iyi biliyor.

2- Müzik festivallerinin çokluğu

İsveç, Göteborg’daki Way Out West ve Summerburst gibi dünyanın en iyi müzik festivallerine ev sahipliği yapmaktadır. 

3- Eşcinsellik 75 yıl önce suç olmaktan çıkarıldı

2019’da, ülke, eşcinselliğin yasal olmasının 75. ve evlilik eşitliğinin 75. yılını kutlayacak. Bu, LGBT hakları söz konusu olduğunda ülkenin ne kadar ileride olduğunu gösteriyor.

4- LGBT dostu hoteller

Stockholm ve Göteborg’da kalmak için gerçekten muhteşem yerler var. İç tasarım söz konusu olduğunda İsveç’i yenmek zor ve her bir şehrin önemli LGBT dostu otelleri var.

5- Her yerde yakışıklı erkeklerin olması

Yakın tarihli bir match.com ve hotels.com ortak anketi, İsveçlilerin Avrupa’nın en yakışıklı erkekleri olduğunu gösterdi!

Yorum Yaz