Haberler Sinema

İzleyin: Anything’in İlk Fragmanında Matt Bomer, Tartışmalı Trans Rolünde Görülüyor

GMag
Yazar: GMag

Anything’in ilk fragmanı bu hafta yayınlandı ve izleyicilere yüzeyde aşk ve kabul edilme hakkında sevecen bir hikaye gösterdi. Ancak derinlerde filmin çevresinde çalkantılı tartışmalar dönüyor çünkü trans karakter Freda rolünde cis cinsiyetli bir aktör Matt Bomer oynuyor.

Timothy McNeil’in oyunundan uyarlanan Anything, çoğunlukla dul Early (John Caroll Lynch) ve onun eşinin ölümünden sonra Mississippi’den Los Angeles’a taşınmasıyla değişen hayatı çevresinde dönüyor. LA’a geldikten sonra Early beklenmedik bir arkadaş ediniyor; transseksüel seks işçisi komşusu Freda.

Dikkate değer bazı trans oyuncular, Bomer’ın Freda’yı canlandırışı hakkında konuştular ve rolün neden gerçekten transseksüel bir aktöre verilmediğini sordular.

Kendisini trans olarak tanımlayan yardımcı yapımcı Kylene K. Steele, izleyicilerden filmi izlerken açık olmalarını istedi:

“Matt harika bir iş çıkardı ve kendisi çok iyi bir aktör. Eğer rol yapabiliyor ve rol için uygun bir insan olabiliyorsa bir kişiyi cinsiyetine göre yargılamamalısınız.” 

Anything’in galası geçtiğimiz sene Los Angeles Film Festivali’nde yapıldı ve film, ABD’de 11 Mayıs’ta vizyona girecek.

 

Yorum Yaz