Alışveriş Moda

İzleyin: Bu Ayakkabı Şirketi, Cinsiyete Dayalı Pazarlamayı Reddediyor!

GMag
Yazar: GMag

TSKENYA, pazarlamada cinsiyet ayrımlarını reddeden yeni bir ayakkabı markası.

Başlangıçta 1 Kasım 2017’de bir Kickstarter kampanyası başlatan şirket, LGBT’leri desteklemek için ürünlerini cinsiyete göre ayırmıyor.

TSKENYA, Tskenya-Sarah Frazer’ın adını aldı. Şirketin kurucusu ve markasının tasarımcısı, daha büyük boy ayakkabıları bulmayı zor buluyordu.

Şık ve uygun fiyatlı ayakkabı olmaması, ergenlik döneminde kendine güvenini kaybetmesine sebep oldu ve sık sık “erkek ayakkabıları” almak zorunda kaldı. LGBT’ler ile bu kişisel deneyimler ve aktivizm nedeniyle üniversitede TSKENYA’yı “herkes için” bir marka olarak başlatmaya karar verdi.

Marka, trans-aktivist Charlie Craggs ve kuir şair Travis Alabanza tarafından onaylandı. Hem marka Craggs hem de Alavanza, markanın en son kampanyasında yer alıyor.

Marka, LGBT toplumundaki kişilere destek olmanın yanı sıra, tedarikçilerin ve üreticilerinin hepsini belirli bir davranış kuralları imzalayarak modern köle olmayı reddediyor.

Sitede Sarah Frazer’ın ağzından şunlar yazıyor;

“Büyük numara ayakkabı bulmak neredeyse imkansızdı. Ayakkabı bulabildiğim zaman bile korkunç görünümlü ve aşırı pahalıydılar. Ayakkabı bulamama, kendime olan güven yetersizliğine katkıda bulunan bir faktör oldu ve özsaygıma gerçekten zarar verdi. Kendimden utanmış bir ergenlik geçirdim ve birilerinin ayaklarımı görmesinden korktum. Aptalca, ama bu gerçekti, çünkü her ayakkabı almaya gittiğimde idealist batı güzelliklerinin basmakalıp sözleşmelerine uymadığım hatırlatıldı. Neyse ki, bu markayla büyük ayaklı şık kardeşlerime şiddetli kararlılıkla destek olmayı umuyoruz. Biz cinsiyet akıcılığının bir markasıyız. Kuralları çiğnedik. Sadece stil konusunda tutkumuz değil, topluluğa geri vermekle de çok ilgiliyiz ve elde edilen karları, zorbalığa maruz kalma ve aile içi şiddet yaşayan LGBT kardeşlerimizi destekleyen hayır kurumlarına düzenli olarak bağışlayacağız.”

Marka hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz videoyu izleyebilirsiniz;

Yorum Yaz