Editörün Seçtikleri

İzleyin: Cinderella Masalını Yaşayan Gay Çift

GMag
Yazar: GMag

En sevdiğimiz masallardan bazılarının çeşitlilikle anlatıldığını hayal edin… Klasik Cinderella hikayesinin yaptığı şey de buydu.

YouTube’da Shirtless Violinist olarak bilinen Matthew Olsheski, kendi masalını anlatmaya karar verdi.

Olsheski, eğitimli bir kemancı ve bu müzik aletinin güzelliğini yaratıcı yollarla yeni dinleyicilere ulaştırmak istedi. 18.000 abonesine bakılırsa, istediğini gerçekleştirmiş gibi görünüyor.

Kendisi daha önce, kimliğinin açık bir eşcinsel olarak belirtilmesinin önemli olduğunu söyledi.

Yeni videosunda, Olsheski, güzel bir elbise giymiş halde bir baloda, balo salonuna girdiğinde, gerçek aşkı olan prensi bulan bir erkeği canlandırıyor. Bu, Cinderella müziğinin güzel bir enstrümantal yorumu.

“Cinderella, birçok kişi tarafından sevilen bir ikonik öyküdür, bu yüzden müziği ekstra özel hale getirmeyi hedefledik.”

Olsheski bu videoları partneri Paul ile yapmaya başladı ve ilk peri masalı videoları Beauty and the Beast olmuştu.

“İkimiz de etkileyen şey, bu klasik hikayelerin eşcinsel topluma ne kadar bağdaştırılacağıydı. Genellikle toplumun beklentilerine uymayan ve daha az geleneksel bir şekilde aşkı keşfeden karakterler çiziyorlar. Ancak, bunlar her zaman heteroseksüel aşk hikayeleri olarak tasvir ediliyor. Onları, eşcinsel bir çiftin bakış açısıyla anlatmak istedik.

Aynı zamanda yakışıklı prensimizin panseksüel olabileceğini öne sürerek, toplumsal cinsiyet rollere de parmak basmak istedik. Sonuç olarak amacımız, eğlenmek ve insanları güldürmekle ilgiliydi. Umuyoruz ki bunu başardık!”

Yorum Yaz