Dünya Haberler

İzleyin: Eşcinsel Erkek Evlilik Eşitliği Yasası’na Hayır Diyecek Babasıyla Yüzleşiyor

GMag
Yazar: GMag

Russell babasının Avustralya’daki evlilik eşitliği anketinde neden eşcinsel evlilik karşıtı oy kullandığını bilmek istiyor.

Avustralya’daki evlilik eşitliği oylaması ülkeyi ikiye bölmüştü, görünen o ki aileler de bu durumda ikiye bölünmüş durumda.

ABC News ise bir video ile 24 yaşındaki Russell ve evlilik eşitliğine karşı oy kullanan babasını bir araya getirdi.

Videoda ikili zıt görüşlerini tartışıyorlar, baba Harold evliliğin “bir kadın ve bir erkeğin yuva kurup çocuk sahibi olması için” olduğunu belirtiyor.

cinsel olan Russell neden evlilik eşitliğinin onun için bu kadar önemli olduğunu itiraf etti ve şöyle belirtti: “Evin babasının iki kez evlilik geçirip şu anki eşiyle de severek evlenmiş olduğu bir ailede büyüdüm.”

Şöyle ekledi: “65 yıldır evli olan büyük ebeveynlerim var, onlar da çok mutlular. Tüm bunlardan mahrum bırakılma hissi çok kötü. Eşcinsel bir birey olduğum için kan bile bağışlayamıyorum. Bence sırf erkeklere ilgi duyduğum için evlilik kurumundan mahrum edilmem çok saçma.”

Harold’a kendisi istediği kişi ile evlenebiliyorken oğlunun evlenemiyor olmasının ne kadar adil olduğu sorulunca şöyle dedi: “Muhtemelen adil değil.”

“Bence sevdiğin kişi ile yasal bir çift olamıyor olman adil değil. Aşık olduğun kişi ile birlikte olmana izin verilmesi gerektiğini düşünüyorum ama yine de evlilik kadın ve erkek arasında olur.”

Harold ayrıca Russell’a neden kendisinin ve diğer LGBT bireylerin yalnızca “topluma ayak uydurmadığını” sordu.

Russel ise şöyle karşılık verdi: “Evli olmak sana “Evet, evliyim,” deme hakkı veriyor ki böylelikle insanlar işin ciddiyetini anlıyor ve tanıyor. Bu yüzden bizim için önemli bir konu bu. Birçok insanın evlilik kurumuna saygısı ve sevgisi çok fazla ve biz de bu kurumun bir parçası olmak istiyoruz.”

Videoda daha sonra Russell babasına o çok önemli soruyu soruyor: “Eğer eşcinsel evlilik yasallaştırılsa nikahıma gelir miydin?”

Karşıt görüşüne rağmen Harold nikaha geleceğini hatta oğlunun elinden tutarak onunla yürüyeceğini söyledi.

Liam ve Chris Hemsworth kardeşler, Hugh Jackman ve Kylie ve Danni Minogue gibi Avustralyalı yıldız isimler de Avustralya’daki oylamada ‘Evet’ kampanyasına destek vermişlerdi.

Oylamaların sonucu 15 Kasım’da açıklanacak.

Russell ve Harold’ın videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz