Dünya Video

İzleyin: Eşcinsel Birinin Çevresine Açılması Ne Kadar Kolay?

GMag
Yazar: GMag

Hangi yaşta olursanız olun, bir eşcinsel için açılmak korkutucu olabilir. Özellikle yanınızda bir video kamera taşıyor, ve tüm bu deneyimi belgeliyorsanız!

New York doğumlu film yapımcısı Alden Peters’in yapımına karar verdiği şey de, tam olarak bu bahsettiğimiz şey. Peters, ‘Coming Out’ adlı ilk filminde, eşcinsel olmasıyla ilgili olarak, ailesinden ve arkadaşlarından aldığı komik tepkileri kayıt etmiş.

Peters bu belgeseli çekme nedeni olarak, gençliğinde cinselliği ile ilgili kiminle konuşacağını bilememesinin büyük etkisi olduğunu söylüyor. 

Belgesel, çoğu eşcinselin neden hala kolayca açılıp açılamadığını da araştırıyor. ‘Coming Out’ dünyanın dört bir yanındaki LGBT film festivallerinde de büyük beğeniyle karşılandı.

GSN’e konuşan Peters, ‘Herkesin açılmak konusunda çok fazla fikri ve tavsiyesi var. Çoğunlukla açıldıktan sonra her şeyin daha iyi olacağını söyleyen insanlar ile konuştum, ama bence açılmak hala çoğu eşcinselin kolaylıkla kabul edebileceği bir durum değil. Bununla ilgili fazlasıyla mücadele eden LGBT’ler var.’

‘Güçlü kalın ve asla vazgeçmeyin. LGBT topluluğunda kendinize bir yer bulun. Biz gerçekten ihtiyacımız olduğunda birbirimizi destekleyen, büyük kocaman bir aileyiz.’

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz