Müzik Video

İzleyin: Finlandiya’nın Lezbiyen Eurovision Yarışmacısı Saara Alto’nun Yeni Videosu

GMag
Yazar: GMag

Mayıs ayında Eurovision Şarkı Yarışması’nda yarışacak Fin şarkıcısı Saara Aalto, lezbiyen olmaktan gurur duyduğunu belirtiyor.

Aalto, 2012 yılında The Voice’un Fin versiyonunda ikinci oldu ve daha sonra X Factor UK’de yarıştı ve sonunda X Factor Finland’da jüri oldu.

Aalto, İngiltere’de daha da başarılı oldu.

“Finlandiya’da çok teatral ve gösterişliyim. Orada, ‘mahallenin kızı’ sanatçı kavramları daha çok seviliyor ancak ben öyle değildim.”

Aalto, geçmişte erkeklerle birlikte olmuş olsa da bir yıldır kız arkadaşı Meri ile birlikte.

Aalto, Eurovision şarkısı “Monsters”ı, “istediğin gibi yaşamak, gücünüzü bulmak, olduğun gibi cesur olmak ve bunu göstermekten korkmama” olarak tanımlıyor.

Genç yaşlardan itibaren kadınların kendisini cezbettiğini bilmesine rağmen, Aalto, lezbiyen olduğunu 2016 yılında açıkladı. Yine de, kuir olmanın “asla bir mesele” olmadığı konusunda ısrar ediyor.

“Ben her zaman kim olduğumu ve hiçbir zaman insanların fikirlerini önemsemediğim için çok iyiyim. İnsanlar kötü şeyler söylüyorsa, kendi hayatlarında üzgünlerdir. Dengeli, pozitif bir kişiyseniz, birbirinize kötü şeyler söylemezsiniz. Kötü şeyler söyleyen tüm insanlar mutsuzdur ve bu insanların kararlarımı ya da hayatımı etkilemelerini istemiyorum.”

Yorum Yaz