reklam
Haberler Sinema

İzleyin: Fransız AIDS Krizi Filmi (B. P. M) Heyecan Verici Fragmanıyla Karşınızda!

GMag
Yazar: GMag

Bu yıl, LGBT sinema için unutulmaz bir deneyim olma yolunda ilerliyor. Festival ismi ile Call Me By Your Name, God’s Own Country ve Tom of Finland gibi filmler sezonun beğenisini kazandı, şimdi film severler için bu sonbaharda mutlaka görülmesi gereken listeye eklenecek başka bir film var: B.P.M. (Beats Per Minute).

Filmin yönetmeni Robin Campillo ve 90’lı yılların başında, AIDS salgınının yüksek olduğu ACT UP hareketinin Paris bölümünün hikayesini anlatıyor. Film, Fransız eczacılık şirketlerini AIDS ilaçlarını serbest bırakmaya zorlamak için radikal gösteriler kullanarak yaşamları için mücadele eden ACT UP-Paris üyelerini takip ediyor. B.P.M. grubun daha radikal üyelerinden biri olan Sean (Nahuel Pérez Biscayart) ile Sean’a aşık olan ACT UP’in yeni üyesi Nathan (Arnaud Valois) arasındaki romantizm üzerine odaklanıyor.

B.P.M. (Beats Per Minute), 2017 Cannes Film Festivali’nde Grand Prix’i kazandı ve Fransa’nın resmi En İyi Yabancı Film Filmi için 2018 Oscar’ında resmi olarak yer aldı. Festivalde oynadıktan sonra, film 20 Ekim’de ABD’de vizyona girecek.

Fragmanı buradan izleyebilirsiniz;

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz