reklam
Dünya Haberler

İzleyin: Heteroseksüel Çiftler Tatildeyken Eşcinseller Gibi Muamele Görseydi Nasıl Olurdu?

GMag
Yazar: GMag

Virgin Holidays’in yaptığı yeni bir araştırmada eşcinsel çiftlerin tatilde yaşadığı birçok sıkıntı olduğu ortaya çıktı.

Çıkan sonuçlardan biri de şuydu: LGBT çiftlerin yalnızca beşte biri tatildeyken rahat hissediyor. Heteroseksüel çiftlerinse yüzde 84’ü tatilde kendilerini rahat hissediyor.

LGBT çiftlerin üçte ikisi partnerlerinin sırtına güneş kremi sürmek gibi basit bir eylemde bulunurken bile rahat hissetmediklerini belirtmiş.

Üçte biri ise kendileriyle dalga geçildiğini, insanların kendilerine bakıp güldüğünü ya da sözlü tacizde bulunduğunu belirtmiş.

Katılımcıların onda biri fiziksel şiddetle tehdit edildiğini bildirmiş.

ATTN ile iş birliği yapan Virgin Holidays, bu durum tersine çevrilseydi, yani heteroseksüel çiftler aynı olaylara maruz kalsaydı neler yaşanırdı sorusunu cevaplamak istemiş.

Belki de izleyenler heteroseksüel çiftlerin gördüğü muameleyi gülünç ya da adaletsiz bulursa belki de hiçbir bireyin böyle bir muameleye maruz kalmayı hak etmediğini anlarlar.

Videoyu buradan izleyebilirsiniz.

“Virgin Holidays’te biz, cinsel yönelimi ya da cinsel kimliği ne olursa olsun, herkesin kendi olmaya, istediği yerde olmaya hakkı olduğunu düşünüyoruz,” diyor Richard Branson. “Bu yüzden de günümüzde bazı insanların basit bir tatil yaparken bile ayrımcılık korkusu duymadan eğlenebilmelerinin mümkün olmadığını bilmek bizi derinden sarsıyor. Virgin Holidays’in bunun gibi önemli bir konu hakkında farkındalık yaratması harika bir şey.”

“Tatiller rahatlamak, eğlenmek ve maceraya atılmak içindir. Ancak ne yazık ki LGBT bireyler için bu durum her zaman söz konusu olamıyor,” diyor Virgin Holidays’in genel müdürü Joe Thompson. “Bu yüzden de bunun gibi önemli bir konuya parmak basmak istedik çünkü müşterilerimize verebileceğimiz hizmetin en iyisini sunmaya çalışıyoruz.”

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz