Haberler Lezbiyen

İzleyin: Homofobiklere İnat, McCain Tekrardan Yeni Reklam Filmlerinde Lezbiyen Bir Çifte Yer Verdi

GMag
Yazar: GMag

Donmuş gıda firması McCain, eşcinsel bir çift içeren ve ağır hakaretlere maruz kalan reklam filmlerinden sonra şimdi de lezbiyen bir çifti reklamında oynatacak.

Reklamda, gerçek lezbiyen dansçı çift Kimberly ve Molly rol alacak. Reklam, konu aşk olduğunda neyin normal olduğuyla ilgil güçlü bir mesaj veriyor.

“Aşk, cinsiyeti, nereli olduğunu veya başkalarının ne düşündüğünü umursamaz. Yeteneğe veya sözde engellere bakmaz.”

Reklamda aynı zamanda, Andy ve engelli hakları savunucusu, paralimpik madalyalı Tara da oynayacak. McCain’in bir önceki reklamında oynayan Lee-Matt Samuels-Camozzi ve çocukları Carter internette büyük nefretle karşılaşmışlardı.

İnsanlar internette çifti pedofillerle karşılaştırmış, çifti hasta olmakla ve 19 aylık çocuklarını bir anneden mahrum bırakarak ihmal etmekle suçlamışlardı. Bir taşıyıcı anne olarak çocuklarına sahip olan çift Manchester’lı çift Daily Record’a yorumlardan dolayı dehşete düştüklerini ve yorumlara inanamadıklarını söylemişti.

“En acı veren yorumlardan birisi bize sapık demişti. ‘Bir sonraki adım ne? Pedofilleri de mi kabul edeceğiz?’ demişlerdi. Bu tavrın 21. yüzyılda var olduğunu görmek bizi çok şok etti. Küçük ailemizden gurur duyuyoruz ve utanacak hiçbir şeyimiz yok.”

Lee ve Matt’e yapılan saldırıların haricinde McCain’i eleştiren ve şirketin gay kültürünü insanların gırtlağından zorla geçirdiğini söyleyen eleştirmenler de oldu.

Yorum Yaz