Bakım Haberler

İzleyin: L’Oreal’den Erkeklere Özel Makyaj Standları Geliyor!

GMag
Yazar: GMag

Bir L’Oreal yetkilisinin söylediğine göre, önümüzdeki 5 yıl içerisinde markanın mağazalarında erkekler için makyaj köşeleri görebiliriz!

L’Oreal’in Birleşik Krallık direktörü Vismay Sharma’nın Telegraph’a  söylediğine göre, “selfie jenerasyonu” cinsiyet tabuları konusunda takıntılı değil bu yüzden makyajı tahmin ettiğimizden daha fazla kullanabilirler.

“Bugünlerde makyaj malzemelerini kullanmayı düşünen çok küçük bir erkek kitlesi var ancak bu kitle beklediğimizden de hızlı büyüyor. Sanırım bu farkındalık sayesinde oluyor. Erkeklerin gördüğü iki şey var; makyaj yapabiliyorlar, ve yaptıklarında nasıl değiştiklerini de gözlemleyebiliyorlar!”

ASOS gibi markalar çoktan erkeklere özel ürünler çıkarmaya başladı bile. Bu markalardan bir tanesi de Tom Ford!

Bu akım Sharma’nın argümanının doğru olup olmadığını da bizlere gösterecek gibi. Çünkü hali hazırda bir çok erkek makyaj ürünleri alıyor. Eğer üzerinde ‘erkekler için’ yazısı pazardaki payı büyütecekse, bize bu konuyla ilgili bir kaç şey ifade ediyor olacak.

Bu arada, doğrudan heteroseksüel erkekler için oluşturulmuş bir çok da makyaj videoları bulunuyor. Ve bu videoların özellikle üzerinde durdukları konu makyajın yüzde ne derece doğal durabildiği. Ama eğer erkekler makyaj yapma konusunda tabulara sahip değilse, neden reklamlarda bu doğal görünen makyajlar yerine biraz daha dikkat çekici makyaj yapmış erkeklerin yüzleri kullanılmıyor?

Yorum Yaz