Belgesel Moda

İzleyin: Alexander McQueen Filminin İlk Fragmanı Yayınlandı!

GMag
Yazar: GMag

Alexander McQueen ile ilgili yeni bir belgesel filminin ilk fragmanı yayınlandı.

McQueen filmi, 2010 yılının Şubat ayında 40 yaşındayken kendi hayatına kıyan İngiliz moda tasarımcısının hayatına ve çalışmasına yakından bir bakış atmaya hazırlanıyor.

Ian Bonhôte ve Peter Ettedgui’nin yönettiği film, Haziran ayında Londra’da dünya prömiyerini yapacak ve daha önce hiç görülmemiş ev filmlerini, ses kasetlerini ve Lewisham doğumlu McQueen’in ışıltılı kariyerinin “sahne arkası” çekimlerini içerecek. 

Belgesel film ayrıca moda ikonunun yakın ailesi, arkadaşları ve işbirlikçilerinin yanı sıra hayatını dramatize eden orijinal sinema materyalinden derinlemesine kişisel görüşmeler sunuyor.

Filmin özetinde şöyle yazıyor; 

“Doğu Londra’dan kendini tanımlayan ‘belirsiz’ bir işçi sınıfı çocuğu olan McQueen, doğal güçlerini kullandı ve küresel tek kişilik bir moda markası ve yüzyılın en ikonik sanatçılarından biri olmaya devam etti.”

Film, 7 Haziran Perşembe günü Londra’daki Picturehouse Central’daki dünya prömiyerini, tasarımcının yakın arkadaşı ve ilk yardımcı tasarımcısı Sebastian Pons ve Detmar Blow ile birlikte yapacak.

8 Haziran’da İngiltere’de yayına girecek olan filmin fragmanını buradan izleyebilirsiniz;

Yorum Yaz