Haberler Müzik

İzleyin: Ricky Martin Yeni Fiebre Klibinde Cinselliğini Kutluyor ve Diğer Erkeklerle Yakınlaşıyor

GMag
Yazar: GMag

Seksi vücuduyla kendine bir kariyer inşa eden, 2010 yılında eşcinsel olduğunu açıklayan 46 yaşındaki tecrübeli şarkıcı Ricky Martin, dansçılarının cinsiyetini kadından erkeğe dönüştürdü. İspanyolca söylediği yeni şarkısı Latino’nun klibinde esmer erkek dansçılar kaslı fiziklerini ortaya çıkarıyor ve birbirlerini tutuyorlar.

Porto Rikolu raggeaton yıldızları Wisin ve Yandel de açık saçık deri polis kıyafetleri ve siyah gözlük, deri şapkalarla klipte görünüyorlar. Ricky’nin henüz adı konmamış 11. albümünden çıkan eğlenceli klip, terkedilmiş bir taşra malikanesinde geçiyor ve ateş dansçılarıyla, dansözlerle dolu.

Seyrek erkek erkeğe samimiyet dışında Ricky, yırtık yeleğiyle tutkuyla tek başına duruyor. Sonraki singlelarda erkek erkeğe aksiyon için çok zaman olacağına şüphe yok.

Bu Ricky Martin’in ilk defa müzikte cinselliğini gösteren bir atılım yapışı. Livin’ La Vida Loca’yla çok ünlenen şarkıcı arkadaşlarının cinselliğini açıklarsa kariyerinin biteceğini söylemesi yüzünden kimliğini saklamıştı ve eşcinselliğini açıklama sürecini çok acı verici olarak tanımlamıştı.

90’larda şöhreti bir anda yakalayan Martin’in ünü zamanla azalmıştı ancak son zamanlarda yıldız şarkıcı büyük başarı yakaladı. Bu senenin başlarında Ricky, Assassination of Gianni Versace: American Crime Story’de Versace’nin sevgilisi Antonio D’amico’yu canlandırdı.

Rol, Ricky’nin 90’larda General Hospital dizisinde aldığı küçük rolden sonra ilk büyük TV’de görünüşü oldu ve dizinin popülerliği de şarkıcı için kişisel bir öneme sahip. Versace’nin öldürülüşü hala gizemlerle dolu olsa da neredeyse kesinlikle homofobik bir saldırıydı ve bu projede rol almak yıldız için tatmin edici bir deneyim oldu.

Cinayet hakkında Ricky şunları söyledi:

“Bence bu haksızlık… En önemlisi belki de LGBT topluluğu için bir sözcü olabilmek ve gözleriniz açık diyebilmekti. Hala saldırılara uğruyoruz ve gidilecek çok yol var!”

Ricky Martin bu sene Ocak’ta partneri Jwan Yosef’le gizlice evlendi. Çift 2016’dan beri beraberdi ve nişanlandıklarını Kasım 2016’da the Ellen DeGeneres Show’da açıklamışlardı.

Çiftin 9 yaşındaki ikiz çocukları Valentino ve Matteo taşıyıcı anne sayesinde doğdular.

 

Yorum Yaz