Haberler Video

İzleyin: Toplumsal Cinsiyet Normlarını, Bu Cadılar Bayramı’nda Bir Kenara Bırakın!

GMag
Yazar: GMag

Yürek eritici yeni bir kamu hizmeti duyurusu; ebeveynleri ve çocukları bu Cadılar Bayramı’nda cinsiyet normlarının ötesine geçmeye çağırıyor.

26 Ekim’de yayınlanan “My Heroes”, aslında tanıdık bir sonbahar sahnesini tasvir ediyor: Bir anne ve baba, kabaklarını oyuyor ve kızına ve oğluna Batman ve Wonder Woman kostümlerini denemeleri için yardım ediyor. Aile, çocukların akşam boyu o kapı bu kapı dolaşıp şeker topladığı geceden sonra, yorgun çocuklarını yatağa yatırıyor; bu noktada, genç kızın Batman kıyafetini giydiği erkek kardeşin ise Wonder Woman’ı seçtiği ortaya çıkıyor.

Videonun yazarı Alexander Day; yaz aylarında sinemalarda “Wonder Woman” ı gördükten sonra, Almog Avidan Antonir’in yönettiği ve Landwirth Legacy Productions tarafından üretilen “My Heroes” fikrini ilk kez elde ettiğini söyledi. O ve yazar ortağı Brian Carufe, başlangıçta klibi New Jersey merkezli bir parti temini ve kostüm perakende zinciri olan Party City için bir reklam olarak tasarladı.

“Cadılar Bayramı, insanların kendilerini belli bir şekilde ifade edebilecekleri ve bunun için saldırıya uğramayacakları bir zaman olabilir. [Wonder Woman] ‘ın küçük kızlar için büyük bir Cadılar Bayramı kostüm fikri olacağını biliyordum, ancak bir erkek çocuğunun neden güçlü, akıllı bir kahraman olarak giyinemeyecekleri konusunda bir neden göremedim.”

Video Youtube’da şimdiden 500.000’den fazla izlenmeye sahip.

 

Yorum Yaz