Müzik Video

İzleyin: Ünlüler, LGBT Şiddetine Karşı Çıkmak İçin Bir Şarkıda Bir Araya Geldi!

GMag
Yazar: GMag

Brezilya’daki LGBT şiddetine karşı durmak için ünlü isimler bir araya geldi.

Eşcinsel evliliği desteklemeleri ve dünyanın en büyük Onur Yürüyüşü festivallerinden birine ev sahipliği yapmasına rağmen Brezilya, dünyanın en yüksek LGBT cinayet oranına sahip ülke olduğu için LGBTler için en tehlikeli yerlerden biridir.

Şimdi, şiddetle mücadele etmek için Brezilyalı pop şarkıcısı ve aktivist Yann; Britney Spears, Céline Dion, Demi Lovato, Lorde, Boy George ve Melanie C gibi 25’den fazla sanatçı ile işbirliği yaptı.

“Igual” ismi taşıyan bu şarkı, Rio Pride için bu yılın başında yer alacak ve single’ın satışlarından ve akışından elde edilen tüm gelirler, Brezilya’nın LGBT topluluğuna yardım etmek için STK Grupo Arco-Iris’e bağışlanacak.

Yann, yaptığı bir açıklamada şunları söyledi;

“Ne yazık ki dünya, Brezilya’nın LGBT topluluğu için inanılmaz derecede tehlikeli bir yer olduğunun farkında değil. Buradaki olayları daha güçlü bir şekilde aydınlatmaya yardım etmek benim için önemli, çünkü Brezilya asıl olarak dünyanın en yüksek LGBT cinayet oranına sahip ülkeydi. Yine de, bunların hepsi iki ayrı liberal yaşam biçimimiz altında örülmüş durumda.”

Şarkı şu anda iTunes, Apple Music, Tidal ve Spotify’da mevcut.

Şarkıyı dinlemek isteyenleri buraya alalım;

Yorum Yaz

+1
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin
0 Paylaşımlar