Bu yılın en iyi eşcinsel temalı filmi olacağı iddia edilen, bir mülteci ile Yorkshire’lı çiftçinin aşk hikayesini anlatan filmden ilk poster yayınlandı!

Francis Lee tarafından yönetilen film, Sundace Film Festivalinde ilk kısa gösterimi yapıldı ve eleştirmenlerden, “İngilizler’den 2005 yapımı Oscar’lı Brokeback Mountain’a cevap” yorumunu aldı.

Josh O’Connor ve Alec Secereanu’nun başrolü paylaştığı film, bu sene vizyona girecek.

Film mutsuz bir İngiliz çiftçiyle, Romanya’dan göçmüş bir göçmenin hikayesini anlatıyor.

Filmin yardımcı rol oyuncuları Harry Potter’dan tanıdığımız Ian Hart ve Bridget Jones’un Günlüklerinden tanıdığımız Gemma Jones, Sundance ve Berlin Film festivallerinden çoktan ödülle döndüler bile!

Filmin resmi özeti şöyle başlıyor.”Johnny Saxby Kuzey İngiltere’de izole bir aile çiftliğinde uzun saatler boyunca çalıştığı bir hayata sahiptir. Günlük hayal kırıklıkları ve yalnızlığını gidermek içinse arada lokal bir bara içmeye gider ve tek gecelik ilişkiler yaşar.”

“Romanyalı yakışıklı bir göçmen işçi geçici bir iş için küçük kasabalarına vardığında ise Johnny kendini bir anda daha önce hiçbir zaman hissetmediği hislerin içerisinde buluverir. “

Josh O’Connor ve Alec Secereanu, performansları ile neredeyse tüm eleştirmenlerden tam not aldı.

“Bir anda ikilinin arasında Johnny’nin hayatını tamamen değiştirecek yoğun bir ilişki başlar.”

Filmin hem yönetmeni hem de yazarı Lee’nin gerçek hikayesinden esinlenilmiş film, bu eylülde sinemalardaki yerini alacak.