Haberler Moda

Jaden Smith Met Gala’yı Topuklu Ayakkabıları İle Salladı!

GMag
Yazar: GMag

Kurallar yıkılmak içindir, değil mi?

Her yıl düzenlenen Met Gala’nın güzelliği şu; kırmızı halısında genelde kurallara uyulmaz, eğlence dünyasının en cesur ve şık ünlülerini kendilerine (ve tabii ki herkese) meydan okumak için en yeni, en ileriye dönük hallerinde görürüz. Gecenin en iyi giyinenlerinden biri olan Jaden Smith, cinsiyetçi kıyafet sınırlandırmasına meydan okurken ve gururlu bir şekilde siyahlığının sembolü ile medyanın ilgisini çekerken, aynı zamanda klasik gece kıyafeti çerçevesinden de çıkmıyor. İşte bu da onu ikonikleştiriyor.

18 yaşındaki kural tanımayan Smith, daha önce kadın giyim koleksiyonu için Louis Vuitton’un tanıtım yüzü olmuştu ve şimdi de markanın Sonbahar’17 kadın giyim koleksiyonundan seçtiği parçalarla baştan aşağı siyahlar içinde geceye katıldı. Böylece stilin sadece iki cinsiyet için tasarlanmadığını, aksine bireysel bedenler için olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu.

Tabii ki, Smith bu geri kalmış normları yıkmada tek öncü değil, ama kesinlikle ününe değer veren ve düşüncelerine güvenen insanların gözünü açmak için görünürlüğünü kullanıyor.

Özellikle de Vogue gibi, geniş kitlelere hitap eden basın organlarının hala topuklu ayakkabıyı kadın ayakkabısı işareti olarak görmede ısrar etmeleri düşünüldüğünde, Smith’in ayakkabı tercihi de aynı şekilde kurnaz ve güçlü bir seçim. Jaden’ın giydiği kare burunlu bilekte biten botlardan “Erkek topuklusu” diye bahsediliyor, bu da gecedeki seçiminin sosyal önemini daha da pekiştiriyor. Biz “erkek topuklusu” değil, bir çift çarpıcı ve sofistike topuklu ayakkabı görüyoruz, doğrusunu söylemek gerekirse biraz da kıskanıyoruz.

Ama herkesin dikkatini çeken aksesuarları, ayakkabıları ile sınırlı değil. Jaden Smith, kendi açık sarı renk rastalarını, sanki bir ödülmüş gibi elinde tutarak geldi. Aktör, bir filmdeki rolü için yakın zamanda kafasını traş etti, ama rastalarını evde bırakmadı. Bir röportöre, Gala’ya katılamayan Willow yerine kavalyesinin rastaları olduğunu söylese de, Smith’in rastaları Afrikan Amerikan köklerinin önemli ve görünür birer simgesi haline geldi. Özellikle de Trump yönetimi altında bölünen ve hala hoşgörülemez ırksal eşitsizliklerle rahatsız edilen bir ülkede, Jaden Smith’in bu hareketi anlamlıydı.

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz