Haberler Müzik

Tüm Üyelerinin Gay Olduğu İlk Erkek Müzik Grubu: Echo V

GMag
Yazar: GMag

Daha önce üyelerinden birinin gay olduğunu açıkladığı müzik grupları olsa da, tüm üyeleri gay olan bir grup olmamıştı… şimdiye dek.

Echo V’in üyeleri Jay, Mike, Randy, Devin ve Gama birbirinden farklı beş sima, fakat birlikte oluşturdukları ses eşsiz. Dış görünüşleri stereotipik bir ‘boyband’ üyesi gibi, tek farkı hepsinin gay olması. “Rainbow” adlı single çalışmaları, sahip oldukları tarzı, enerjiyi ve coşkuyu her yönüyle yansıtıyor ve dinleyicilere de önemli bir mesaj veriyor: “Olduğunuz kişi ile gurur duyun ve yalnız olmadığınızı bilin.”

Jay, Los Angeles’taki stüdyosunda yaptığı açıklamada; “Şarkı umutsuzluğun ve çaresizliğin en kör anında çıktı. İlk bir kaç satır kim olduğunu bulmak ile ilgili. Devamında ise toplumun beklentisinin yarattığı stres ve acı var. Sonraki kısımda ise hayatlarımızı başkası için değil kendimiz için yaşadığımız noktasına geliyoruz.”

“Rainbow, mahcup olmadan kendini kabul etmek ve kendi hayatını yaşamak ile alakalı.”

Echo V’nin hedeflediği şeylerden biri de bir sanatçı için gay olduğunu açıklamanın kariyerin bitişi anlamına gelmesi algısını yıkmak. “Albümün yaş, cinsiyet, ırk farketmeksizin herkes tarafından sahiplenilmesi tek temennimiz çünkü sanat ve yaratıcılık evrenseldir.” diyor Mike.

Şarkının klibinde Mike, videograf Chris Greenwell ve editör Adam Amore ile birlikte çalıştı. The Wizard of Oz’dan esinlenilen klipte, Onur yürüyüşleri ile örtüşecek şekilde renk değişimleri ve sahne atlamaları göze çarpıyor. Mike videonun tüm dünyaya şu mesajı verdiğinden emin olacak şekilde hareket ettiğini söylüyor: ‘Etrafımızdaki dünya oldukça renkli.’

“İnsanların renkliliğini göstermek için Rainbow (gökkuşağı) adından daha uygun bir seçenek olamazdı.”

Yorum Yaz