Dünya Haberler

Ünlü Sunucu HIV Pozitif Olduğunu Açıkladı

GMag
Yazar: GMag

ABC’nin Los Angeles’a bağlı bir canlı yayın muhabiri HIV pozitif olduğunu açıkladı.

Los Angeles bölgesinde yaşayanlar Karl Schmid’e aşinadırlar. Schmid, birkaç yıl boyunca ABC7 için Hollywood hikayelerini (Akademi Ödülü etkinlikleri ve yıllık Vanity Fair Oscar Partisi gibi) izleyicilere bildirdi.

Geçtiğimiz cuma akşamı Schmid; yalnızca HIV pozitif olduğunu değil, aynı zamanda da 10 yıldır bununla mücadele ettiğini Facebook’tan paylaştı.

“10 yıldır ‘açıklamalı mıyım, yoksa susmalı mıyım’ kararını verebilmek için mücadele ediyorum. Profesyonel çevrem bunu yapmamam konusunda beni bir çok defa uyardı. İşimin, kariyerimin olumsuz etkileneceğini söylediler. Çevremdeki birçok kişi, HIV olmamı açığa vurmamın meslek hayatımı etkileyeceğinden endişe ediyordu.”

37 yaşındaki muhabir, benzer durumdaki insanlara ilham ve destek olabilme umuduyla HIV pozitif olduğunu açıkladığını söyledi.

“Etiketler gelip geçici ama saygınlığınız sizi tanımlayan şeydir. Kim olduğumu biliyorum, neyi beklediğimi biliyorum ve geçmişte her zaman açık olmamış olabilirim ama şu an tamamen açığım. Beni sev ya da benden nefret et, bu sana bağlı. Ancak, bu korkunç üç harf ve bir sembol yüzünden kendinden şüphe duyan herkes için, bunu size söyleyeyim, önemli olan sizsiniz.”

Ayrıca Schmid, duyurularını, AIDS Anıtı yardım projesini tanıtmanın bir yolu olarak kullandı.

Karl Schmid’in tam Facebook paylaşımını okumak isterseniz, bu bağlantıyı aşağıdan okuyabilirsiniz;

Yorum Yaz