Dünya Haberler

Korkunç Homofobik Saldırı Kurbanı Çift: “Onları Asla Affetmeyeceğim”

GMag
Yazar: GMag

Genç eşcinsel çift, Brighton gece kulübünün dışındaki korkunç ve vahşi homofobik saldırıyı tekrar anlattı.

James ve Dain, geçen sene mayısta şehirde geçirdikleri bir gecenin sonunda gerçekleşen bu korkunç saldırıdan sonra hastahaneye kaldırılmıştı.

James

5 yıldır birlikte olan çift, Is It Safe To Be Gay in The UK (İngiltere’de Eşcinsel Olmak Güvenli Mi?)  adlı belgeselde travmatik deneyimlerini anlattı. Belgesel eşcinselliğin yasallaşmasının 50. yılına özel olan BBC’nin ‘Gay Britannia’ sezonuna dahil.

Belgeselde, çift geçirdikleri gecenin eşcinsel taraftarı olan kıyı kesiminde”mükemmel” başladığını, gece kulübünde iki erkek onların üstüne gelip homofobik zobalıklar yapmaya başladığını söylüyor.

Kulüpte tehlikeyi sezen çift hızlıca orayı terk etti, fakat eve yürürken bomboş sokaklarda bir grup erkek tarafından kenara sıkıştırıldılar.

James ve Dain yere fırlatıldıktan sonra korkunç bir saldırıya uğradılar, yoldan geçenlerin polisi araması sonucu ise saldırganlar olay yerinden uzaklaştı.

Dain;

“İkimiz de yerdeydik. Ben kaldırımda yatıyordum ve tek görebildiğim James’di. Ardından suratıma yaklaşan bir ayakkabı gördüm ve yediğim tekme bilincimi yitirmeme neden oldu.” dedi.

James;

“Dain’e her yaklaşmaya çalıştığımda saldırgan beni kaldırımda sürüklüyordu. Biri Dain’in suratını ardı ardına tekmelemeye başladı ve “eşcinseller” diye bağırıyordu.” dedi.

“Yanımızdan bir taksi geçti ve sanırım taksici hemen polisi aradı.”

Göz yaşları içinde “Sonunda ayağa kalktığımda, Dain bana baktı ve ‘göremiyorum’ dedi.” 

Dain gözlerini yaklaşık 2 hafta boyunca açamadı.

Korkunç saldırı Dain’in iki gözünde de şişiklere, çenesinde çatlaklara, burnunda kırığa ve dişinde hasara neden oldu.

Görüşü tamamen geri gelmeden sekiz hafta önce, mezuniyetini kaçırdı ve bir iş teklifini geri çevirmek zorunda kaldı.

James ve Dain’e saldıranlar polis tarafından yakalandı ve 5 yıl hapse mahkum edildiler. Ceza daha sonrasında homofobik saldırı nedeniyle 7 yıla uzatıldı.

Saldırganlar önce 5 yıl, daha sonra 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Çift bu saldırının hayatlarında kalıcı bir etki yaptığını söylüyor.

“Ben çok rahat bir insanım ve bu bana kendim olma isteğini daha çok veriyor.”

James duygulanarak;

“Bu her şeyi değiştirdi. Benim için bir değişimdi. Çok üzücü çünkü olaydan önce nasıl olduğumuzu hatırlıyorum, şu halimize bakın…” şeklinde açıklıyor.

“Bu çok üzücü çünkü bunu onlar yaptı.”

“Saldırganları asla affedemem. Açık ve net, asla. İmkanı yok. Kabullenmek belki kolaylaşabilir ama onları asla affetmeyeceğim ve olanları asla unutmayacağım.”

“Bu benimle hayatımın sonuna dek kalacak.”

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz