Etkinlik Haberler

Küba Esintili LGBT Festivali!

GMag
Yazar: GMag

7-13 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan LGBT Sanat ve Kültürel Devrim etkinlikleri, Key West ve Küba arasındaki ilişkiyi güçlendirecek.

İlk üç gün boyunca katılımcılar Key West’in Küba esintileri barındıran kültürel mirasını keşfetme imkanı sunan etkinliklere katılabilecek. Key West, Kübalı komşularına kapılarını ilk kez 1831 gibi erken bir tarihte, ilk puro fabrikası ile açmıştı.19. yüzyılın sonlarına kadar Key West neredeyse 150 fabrikaya ev sahipliği yapmış ve yılda 100 milyon adete yakın el sarması puro üretmişti.

Festival; el yapımı rom, uluslararası yemekler ve canlı müzik eşliğinde, yeni restore edilmiş bir içki fabrikasında düzenlenecek olan Papa’s Pilar Rum Açılış Gecesi Daveti ile başlayacak. Hafta sonunun geri kalanında katılımcılar festivalin Key West merkezi olan Marker Waterfront Resort’da gerçekleşecek Rom ve Puro Lounge Havuz Partisi etkinliğinde eğlenebilecekler.

8 Eylül günü öğleden sonra Key West sanat galerisi ve stüdyo turları aracılığıyla festivalin ünlü sanatçılarının eserlerini incelemek ve Ernest Hemingway Evi ve Müzesi gibi festivalin ünlü mekanlarını keşfetmek mümkün olacak. Aynı gün, Casa Marina adlı tarihi mekanda Key West tarzı misket limonlu mojitolar eşliğinde lezzetli mi lezzetli bir Küba brunchı verilecek. Geceyse Küba doğumlu Martyrini, Duval Caddesi’ndeki 801 Bourbon Bar adlı mekanda bir drag show sergileyecek.

10 Eylül Pazar günü katılımcılar, festival sponsoru Havana Air tarafından kiralanan yat ya da özel uçak aracılığıyla Küba’ya ulaşabilirler. Küba’ya vardıklarındaysa katılımcıları Küba sanat stüdyosu turları, dans gösterileri ve yerel sanatçıların evlerinde ya da galerilerinde verilen akşam yemekleri gibi tecrübeler bekliyor olacak.

Etkinlikler hakkında detaylı bilgi almak ve festival paketi fiyatlarını öğrenmek için keywesttocubafest.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz