Dünya Haberler

Lahana Suyunun Eşcinselliği ‘İyileştirebileceğini’ İddia Eden Bir Kadın Şikayet Yağmuruna Tutuldu!

GMag
Yazar: GMag

Fermente edilmiş lahana suyunun eşcinselliği iyileştirebileceğini veya geri alabileceğini iddia eden 44 yaşındaki Ohio’lu Jillian Epperly, eyalet başsavcılığı tarafından incelemeye tabi tutuluyor.

Epperly aynı zamanda lahana suyu içmenin yaşlanma sürecini, otizmi ve Down sendromunu geriye döndürebileceğini, kayıp organları ve uzuvları tekrar büyüteceğini iddia ediyor ve LGBT yaşam tarzının, üreme sisteminde beyne karışık sinyaller gönderen bir mutasyondan kaynaklanıyor olabileceğini ekliyor. Epperly’ye göre tüm hastalıkların kaynağı candida adındaki bir bağırsak paraziti ve hepsinin çözümü ‘Jilly Suyu’. 

Jilly Suyu’nun içinde tuz, su ve oda sıcaklığında birkaç gün fermente edilen karalahana veya lahana bulunuyor.

Epperly, karışımın günde 4 litre tüketilmesini tavsiye ediyor. Bunun bağırsakları ishal yoluyla mantarlardan temizleyeceğini söylüyor.

Facebook sayfasında Epperly şaka yaparak, ‘Bir kaka kültünün lideri olmaktan gurur duyuyorum.’ yazdı.

Epperly’nin herhangi bir tıbbi eğitimi yok ancak büyüyen bir online takipçi grubu var. BuzzFeed News’a göre kendisini alaşağı etmek isteyen eleştirmenler var ve Ohio Başsavcısı’nın ofisine, Epperly’nin yaptıklarının zarar doğurabileceği endişesi taşıyan insanlar şikayetler yağdırıyor.

Başsavcı’nın ofisinden ilk şikayetlerin FDA’e (Gıda ve İlaç Dairesi) ve Eyalet Tıbbi Kurulu’na iletildiği, ancak devam eden şikayetler sonucunda, ofisin aksiyona geçtiği ve Epperly’den iddialarını destekleyen yazılı veriler, raporlar ve kanıtlar istendiği açıklandı.

Uzmanlar, Epperly’nin teorisinin hiçbir tıbbi bilimde yeri olmadığını ve içeceğin bazı sağlık sorunlarını yaşayan insanlar için tehlikeli olabileceğini söylüyor.

Benzer bir haberde medyanın favori eşcinsel ‘tedavi’ terapisi savunucusu Dr. Mike Davidson’ın hiçbir tıbbi vasfı olmadığı ortaya çıktı.

Uç görüşlü Hristiyan grubu Core Issues Trust’ın lideri olan Davidson’la geçtiğimiz yıl boyu düzinelerce büyük medya kuruluşu röportajlar yapmıştı ve Davidson bu röportajlarda eşcinsellerin tedavi olabileceğini savunmuştu.

Neredeyse tüm büyük tıbbi ve psikolojik otorite tarafından reddedilen tartışmalı uygulamanın savunucusu, geçtiğimiz Eylül’de ITV’de yayınlanan Good Morning Britain programı gibi birçok İngiliz ulusal televizyon programına katıldı.

Ancak sunucular kendisini Dr. Mike Davidson olarak tanıtsa da, aktivistin hiçbir tıbbi veya psikolojik vasfı olmadığı anlaşıldı.

BBC Radio 5’ta yayınlanan bir röportajda Davidson’a sık sık Dr. Mike Davidson diye hitap edildi ve sunucu kendisinin ‘istenmeyen cinsel çekim’ gibi konularda ‘terapi’ önerdiği bilgisini verdi. Davidson sonra da eşcinsel duyguların ‘genellikle büyük oranda azaltılabildiğini’ söyledi. 

Davidson, PinkNews’a onursal Dr. ünvanını kullandığını çünkü akademik vasfı olduğunu ifade etti.

 

Yorum Yaz