Haberler Transseksüel

Leyna Bloom Victoria’s Secret Modeli Olan İlk Trans Kadın Olmak İstiyor

GMag
Yazar: GMag

Bloom, 2017’deki New York Moda Haftası’nda izlenmesi gereken birisi olarak gösterilmişti ve Vogue India için modellik yapan ilk siyahi trans model olarak uluslararası üne kavuşmuştu.

2014’ten beri profesyonel olarak çalışan model, tecrübeye ‘bir rüyanın gerçekleşmesi’ demişti ve uluslararası moda markalarıyla çalışmayı umduğunu söylemişti. Bu haftanın başlarında Bloom, kendisinin iki fotoğrafını Twitter’da paylaştı ve ‘Victoria’s Secret moda şovunda yürüyen ilk siyahi trans model olmaya çalışıyorum’ yazdı.

Tweet viral oldu ve yaklaşık 30.000 retweet ile 94.000’den fazla beğeni aldı. Kariyeri boyunca Bloom ana akım moda markalarında ve şovlarında çeşitliliğin eksikliğini eleştirdi. Yakınlarda Victoria’s Secret, renkli kadınların modellik yapmasında geliştirmeler yaptığını söylemişti.

“VS moda şovundaki bütün bu kadınların olması çok doğru. Ancak hala çok daha fazla beyaz kızları var. Her renkli kadın için başka bir beyaz kadın ekliyor gibiler.”

Yahoo Lifestyle’a konuşan New Yorklu model, marka için modellik yapmanın kendisinin bir hayali olduğunu söyledi:

“Her zaman benim için bir hayal olmuştu, aynı başkaları gibi. Sadece transların değil, renkli insanların, tüm kadınların ve hatta bazı erkeklerin.”

Bloom kariyerinin zenginleştiğini ama markalar için renkli trans kadınları desteklemenin hala bir kumar olduğunu söyleyerek devam etti:

“İşler artık istikrarlı. Diğer büyük markalar için renkli bir trans modeli dahil etmek kesinlikle bir kumar. Bize bir şans vermeleri neden bu kadar zor bilmiyorum. Ancak tabii ki hiçbir şey bir günde olmaz.”

Bloom modellik endüstrisini olabileceği şey için övdü ve Victoria’s Secret’ın kendisini dahil ederek endüstrideki trans kadınlar için tarzı belirleyebileceğini söyledi:

“Bu feminenliği yücelten bir platform. Rengi farketmeksizin tüm trans kardeşlerim için söylüyorum: Bizim için bir an olacak. VS tarzı belirleme gücüne sahip olacak ve bu bizim bu zamana kadarki en büyük ilerleyişimiz olacak. Bunun dünya için neler yapabileceğini hayal edebiliyor musunuz? Hepimizin eşsiz hikayeleri var; farklıyız ve olmaya hakkımız var. Sadece temsil edilmek istiyoruz ve belki de onlar da bizi temsil etmek isteyecek.”

Yorum Yaz