Araştırma Haberler

Lezbiyen ve Biseksüel Öğrenciler Okulda Daha Fazla Disipline Gönderiliyor!

GMag
Yazar: GMag

Amerikan okul sistemindeki lezbiyen ve biseksüel öğrenciler arasındaki farklı deneyimlere yönelik bir araştırma; okulların, LGBT ve heteroseksüel öğrencilere karşı davranışlarında endişe verici bir eşitsizlik buldu.

Princeton Üniversitesi tarafından 15 yıl boyunca yürütülen araştırma, yirmi eyalette 5000 çocuğun davranışını inceledi.

Kaygı verici derecede büyük miktarda biseksüel ve lezbiyen öğrencilerin, heteroseksüel akranlarına oranla daha fazla disipline gönderildiği tespit edildi.

Raporda, lezbiyen öğrencilerin diğer kız öğrencilerden neredeyse yüzde 95 daha fazla disiplin sorunu yaşadığı söyleniyor.

Cinsiyet Adalet Ligi’nin yönetici direktörü Danni Askini şunları söyledi;

“Bu disiplin cezalarının bir kısmı iyi bir kadın ya da iyi bir kız çocuğu olmanın ne anlama geldiğine dair kültürel anlayışlarla ilgili. Kuir insanların cezalandırıldığı bir kültürde yaşıyoruz. Bu bir sosyal kontrol şekli.”

Her ne kadar bu sonuçların neden böyle çıktığı belli olmasa da, Britanya’daki LGBT okul çocukları için eşitliği sağlama çabaları devam etmekte.

LGBT içeren bir cinsiyet eğitimi oluşturma savaşı, kuir topluluğunun zihninin ön saflarında. Mevcut cinsiyet ve ilişki eğitimi (SRE) yönergeleri çok eski ve 2000’den beri yeniden düzenlenmedi.

Bu arada, İngiltere Kilisesi, okulların cinsellik ve ilişkiler eğitiminde (SRE) uygun seçenekler olarak içkiden ve evlilik öncesi cinsel ilişkiden uzak durulmasının öğretilmesi gerektiğini savundu.

İngiltere Sağlık Bakanı Reverend Nigel Genders şunlaro söyledi;

“RSE sağlıklı ilişkiler ve yaşam tarzı seçimleri hakkında bilgi vermelidir.”

Yorum Yaz