Editörün Seçtikleri

LGBT Ebeveynleri Olduğunu Büyük İhtimalle Bilmediğiniz 8 Ünlü

GMag
Yazar: GMag

50 Cent

Rapçi 50 Cent geçmişte homofobik sözleri nedeniyle eleştirilmişti. Rahmetli annesi Sabrina Jackson’ın bir lezbiyen olduğu düşünülünce, 50 Cent’in bu önyargıları daha da şaşırtıcı geliyor. Yıldız şarkıcı 2012’de verdiği bir röportajda annesinin yönelimini doğrulamıştı.

“Evet, kadınlardan hoşlanırdı. Bütün çocukluğum öyle geçti. O kadar küçükken olan biteni o kadar iyi anlayamıyorsunuz. Anneannem sürekli ‘Bu gördüğün öpücük diğer öpücüklerden farklıydı.’ tarzında şeyler söylerdi.”

Ana Matronic

Süper kuir, harika pop-rock grubu Scissor Sisters’ın önemli bir üyesi olan ve gerçek adı Ana Lynch olan Ana Matronic, gay erkeklerin etrafında olmasına alışkın. Ancak babasının eşcinsel olduğunu bilen çok az kişi var. Ana’nın annesi haberi ona, babası erkek partneriyle San Francisco’ya gittikten 3 yıl sonra verdi.

“Anında yaşlara boğuldum çünkü bunun ebeveynlerimin asla tekrar bir araya gelmeyeceği anlamına geldiğini biliyordum.”

“Ben 15 yaşındayken HIV kaptığı için çok hastalandı ve vefat etti. O dönem HIV’e karşı büyük bir önyargı olduğu için insanlara kanserden öldüğünü söyledim.”

Şarkıcı, bir süre sonra babasını daha iyi anlayabilmek için San Francisco’ya taşındı ve kuir camiasına, performansa aşık oldu. Gerisini biliyorsunuz.

Robert de Niro

Efsanevi oyuncunun gay babası, 2016 yapımı Remembering the Artist: Robert De Niro, Sr belgeselinin ana konusuydu. 22 yıl önce ölen babası hakkında yıldız oyuncu şunları söyledi:

“Tahmin edebileceğiniz gibi, birlikte beyzbol oynayan bir baba-oğul değildik ancak bir bağımız vardı. Onu çok görmezdim çünkü annemle ayrıydılar. Belgeselde bahsettiğim gibi bazı yönlerden onu örnek alırdım.”

Kendal ve Kylie Jenner

Reality TV yıldızları Kendall, Kylie Jenner ve ebeveynleri Kris’le Caitlyn yarı kardeşleri Kim, Khloe ve Kourtney ile beraber Keeping Up With The Kardashians ile ünlerine kavuşmuşlardı ve aslında bir tanıtıma ihtiyaçları yok. Caitlyn geçenlerde Kylie’nin ilk çocuğunun haberlerini Instagram’da paylaştı. Kylie’nin bebekken bir fotoğrafını paylaşan Caitlyn şunları yazdı:

“Kızımın kızı oldu. Bu yolculuk boyunca sizinle birlikte olabilmek inanılmaz. Şimdiden çok güzel, büyüyüşünü izlemek için sabırsızlanıyorum.” 

Jodie Foster

Oscar ödüllü aktris Jodie Foster, 2013 Golden Globe ödüllerinde cinselliği hakkında konuşmuştu ancak çok az kişi annesi Evelyn Ella Almond’ın da kadınlarla ilişki yaşadığını biliyor.

“Birlikte her yere seyahat ettik ve bir yerden sonra onun kimliği benimle sıkıntılı bir biçimde iç içe geçti. Acı verici bir mücadeleydi. Gitmem gerektiğinde hep kendini terk edilmiş hissetti. Hep sorumlu hissettim ve onun iyiliği için sorumlu hissetmeye devam ettim böylece roller değişmiş oldu.”

Jena Malone

Hunger Games yıldızı Jena geçmişte annesi ve onun kadın partneri tarafından yetiştirilmenin ne kadar harika bir deneyim olduğu hakkında açıkça konuşmuştu. 

“İki annem vardı ve süperdi. İki kat keyif! Çocukken ne kadar çok sevgi görürseniz, o kadar iyi.”

Jay-Z 

Jay-Z de geçmişte homofobik sözler yazmakla suçlanmıştı. Yine de uzun zamandır annesinin cinselliği dedikodulara konu olmuştu.  Beyonce’un eşi, ünlü rapçi konuyu direkt Smile adlı şarkısına konu etti.

“Annemin 4 çocuğu vardı ama lezbiyendi,

Bir tiyatrocu gibi yıllarca rol yaptı,

Dolapta saklanmalıydı, bu yüzden meditasyon yaptı,

Toplum utancı ve acı çok fazlaydı,

Aşık olunca mutluluktan ağladı,

Bana o veya o farketmez,

Sadece nefretin arasından gülmeni görmek istiyorum”

Yorum Yaz