Galeri Sanat

Bu LGBT’ler ‘Sıradışı’ Vücutlarını Kutlamak İçin Çırılçıplak Soyundular

GMag
Yazar: GMag

Vücutlar her şekilde ve boyutta olabiliyor. Ancak aynada çıplak vücudunuza bakmak dünyadaki en korkunç şeylerden birisi olabilir.

Çok kilolu veya çok zayıf, çok güçlü veya çok güçsüz hissedebilirsiniz ve gözleriniz sadece ‘problem’ olarak gördüğünüz yerlere takılabilir.

22 LGBT’den fiziksel ve duygusal olarak çırılçıplak soyunmaları ve vücutları hakkında nasıl hissettiklerini konuşmaları istendi.

Kimisi için korku vericiydi ama herkes biraz daha güçlenmiş olarak ayrıldı.

Çekimler Gay Star News’ün kreatif direktörü, fotoğrafçı Scott Nunn tarafından yapıldı.

“Profesyonel çekimlere altı yıllık bir ara vermiştim. Ama LGBT toplumundan tüm vücut tiplerini göstereceğimizi duyunca kameramı tekrar elime almak istedim. Bazı insanlar diğerlerinden daha gergindi ama çekimlerde yer almak için olan bağlılıkları, amaçları ve sebepleri ilham vericiydi.”

Georgia

İnsanların sadece kendileri hakkında endişelendiğini ve sadece kendilerini sevdiklerini düşünüyorum. Dünya daha iyi bir yer olabilirdi.

Mufseen

Bu projede yer almak istedim çünkü büyürken LGBT toplumundan örnek alacağım çok rol model yoktu. Eşcinsel dergilerindeki veya eşcinsel medyasındaki birçok şey genelde kaslı, beyaz erkekler ama ben onlardan birisi değilim.

Adrian

10 yıl önce olsa bunu hayatta yapmazdım. Bence bu bir tavır, zihin ve özgüven değişimi. Hangi vücut tipine sahipseniz bununla barışık olmaktan gelen bir şey bu.

Malik

Gerçek bir vücut olduğunu düşünmüyorum. Herkes farklı şekil ve boyutta yaratılıyor. Bence toplum olarak insanların nasıl yaratıldığıyla ilgilenmeyi bırakmalıyız.

Anthony

Siyahi bir insan olarak içselleştirilmiş bir özgüvene sahip olmak zorundasınız. Gençken, koyu renkli olmayı sevmiyordum çünkü benimle dalga geçiliyordu. Ama büyüdükçe bunun olduğum kişinin parçası olduğunu gördüm ve bunu kabullendim.

Kristopher

Bana göre özgüven en önemli şeydir ve hangi boyutta veya şekilde olursanız olun birini benim gözümde seksi yapan budur. Bence birçok kişi bunu gözden kaçırıyor.

Ben M

James

Eğer transsanız vücudunuzu değiştirmek istediğinizi düşünmeye programlanmışız ve eğer kendini değiştirirsen geçerli olabilirsin, var olabilirsin gibi düşünüyoruz. Aslında, bazen değişmen gerekmez.

Roy

Dışarıdan güzel olduğunu düşündüğüm birini gördüğümde bu güzelliğin içeriye uzayıp uzamadığını merak ediyorum.

Ben W

Üzerinde odaklanacak bir şey olsun diye katılmak istedim. İnsanların göründükleri şekille barışık olmaları gerektiğini düşünüyorum.

Jack Arthur

Günden güne hepimiz farklı hayatlar yaşayan, farklı yolları olan insanlarız. Çok klişe gelebilir ama keyfimize bakmalıyız.

Corry

Vücudumla rahat olabilmek için sadece rahat olmaya karar verdim. Kulağa aptalca geliyor ama hoşuma gidene kadar her gün aynanın karşısına geçtim ve kendime baktım.

Liz

Matt

Başta gergindim ama bu çekime katılmaktan çok memnunum. Herkes gerçek ve insanların zihnindeki kusursuz vücut görüntüsünün silinmesini istiyorum. Vücudum hakkında güvenliyim çünkü içime odaklanıyorum, nasıl göründüğüm yerine.

Stefanos

Dünyadaki en seksi kişi değilim. Benim gibi birisi çok övgü ve pozitif geri dönüş alıyor, bu pozitif geri dönüşün hakkımda inandığım şey olduğu anlamına gelmiyor.

Micheal

Kendimize benzeyen insanları görüyoruz ve harika göründüklerini düşünüyoruz ve bununla barışığız. Ama bunu kendimiz için düşünmüyoruz.

Riccardo

3 yıl önce bir kamyon tarafından çarpıldığım bir kaza oldu ve pelvisim kırıldı. Aileme açılmayı bu olaya borçluyum. Aileme açıldım çünkü öldüğüm bir an vardı… Ve evet şimdi yara izlerim var ve bazen spor salonunda çalışırken yara izlerimi göreceklerini düşünüyorum ama iki saniye sonra tamam diyorum. ‘Bundan utanmam gerekmiyor çünkü bu bir ameliyatın izleri ve ben bunları göstermek için hayattayım ve onlardan utanmıyorum.’

Jack

Eski ilişkilerden birçok kötü, sözlü suistimala maruz kaldığım tecrübem var ve vücudum hakkında sevmedikleri küçük şeyleri seçerlerdi. Bana ‘marshmellow’ gibi isimler taktılar. Böyle bir şeyin kafanıza takılıyor olması çok sinir bozucu.

Leonie

Genç insanların her gün sosyal medyada kilo kaybetmeleri gerektiğini veya bronzlaşmaları, daha iyi görünmeleri gerektiğini söylemeleri kalbimi kırıyor. Toplum öyle bir noktaya geldi ki artık sağlıklı değil.

Mohamed

Vücudum hakkında iyi hissettiğim noktada olduğumu henüz sanmıyorum ama bu çekime katılmak o yöndeki yolculuğumun bir parçası oldu. Daha iyi görünmeyi yeğlerim ama görünemezsem en azından özgüvenimi inşa etmek istiyorum.

Pablo

İki yıl önce kötü bir ilişki içerisindeydim ve bu beni düşük özgüvenle bıraktı. Güvenimi geri inşa etmek uzun zamanımı aldı.

Simon

Gerçekçi olmayan fotoğraflar kendimizi kötü hissetmemize sebep oluyor çünkü kendimizi nasıl görünmemiz gerektiği hakkındaki yanlış görüşlere göre yargılıyoruz. RuPaul’un da dediği gibi kendimizi sevmiyorsak başkasını nasıl sevebiliriz?

 

 

 

 

 

Yorum Yaz