Dünya Haberler

‘Love, Simon Filmi, Bir Anne ve Eşcinsel Oğluna Umut Oldu

GMag
Yazar: GMag

Greg Berlanti’nin eşcinsel genç draması Love, Simon, sonunda LGBT aşk hikayelerini ana akım sinemaya getirdiği için büyük beğeni toplamıştı. Filmin tüm dünyada aileler arasındaki öneminden kuşku duyuyorsanız, Birmingham’da bu haftasonu filmi görmeye giden bir anne ve oğulun hikayesi sizi ikna edecektir.

14 yaşındaki Cameron geçtiğimiz Ocak’ta annesi Suki’ye, bir süre cinselliğiyle mücadele ettikten sonra eşcinsel olduğunu söylemişti. İki ay sonra ikili Love, Simon’ı izlemeye gitti ve bu harika film hakkındaki görüşlerini TV sunucusu Riyadh Khalaf’le paylaştı.

Riyadh’a göre bir yazar veya bilim insanı olmak isteyen genç Cameron, eşcinsel olduğu haberini annesinin iyi karşıladığını söyledi. O sırada tepkisini hatırlayan Suki, ‘Ağladım! O benim tek evladım.’ dedi.

Oğluna sarılan anne devam etti:

“Çok kötü hissettim çünkü o sırada yanında olmalıydım, bana söyleyebilmeliydi. Birlikte üstesinden gelmeliydik. Her şeyle kendisi yüzleşmek zorunda kaldı.”

Riyadh’a söylediğine göre anne ve oğul filmden sonra YouTube’daki videolarını bildikleri için yanına geldiler.

“Suki yanıma geldi ve videoların, Cameron ‘açıldığından’ beri kendilerine yardım ettiğini söyledi. Tahmin edebileceğiniz gibi o sinema lobisinin ortasında dururken bu beni mahvetti. Cameron tam bir kitapkurdu ve filmin kitabını sadece birkaç gün içerisinde bitirmiş ve daha önce hiçbir kitapla bu derece bağ kurmamış. Annesini filme bu yüzden getirdiğini ve arkadaşlarını da getireceğini söyledi.”

Becky Albertalli’nin Simon vs. the Homo Sapiens Agenda adlı kitabından uyarlanan Love, Simon, eşcinselliğini saklayan bir lise öğrencisinin, bir sınıf arkadaşının kendisini tehdit edince alt üst olan hayatını konu alıyor.

Filmin yıldızlarından Keiynan Lonsdale geçtiğimiz hafta filmde aldığı rolün eşcinsel olduğunu açıklamasına sebep olduğunu söylemişti. The Flash’le tanınan 26 yaşındaki aktör şöyle konuştu:

“Düşündüm ki ‘Eşitlik ve açılmak hakkında bir filmde oynuyorum, yönetmen partneri ve çocuğuyla sete geliyor, herkes çok destek oluyor ve sevgi dolu, ama ben burada hala saklanıyorum. Ne zaman kendim olabileceğim? Başka kimseyle alakası olmadığını anladım, sadece kendimi sevmekten geri duruyordum.”

 

 

 

Yorum Yaz