Dünya Haberler

Mardi Gras Geçit Töreninde, LGBT Karşıtı Liderler, Zararlı Böcekler Olarak Resmedildi

GMag
Yazar: GMag

Avustralya Başbakanı Malcolm Turnbull ve ABD Başkanı Donald Trump gibi LGBT karşıtı dünya liderleri, bu seneki Sidney Mardi Gras geçit töreninde kımıl zararlısı böcekler olarak resmedildi.

Geçit arabası için fikir ilk önce geçen sene The Pink Flamingos isimli sanatçı grubundan geldi. Grubun kurucularından Dejay Toborek, sahte böcek ilaçlama markası Bigots Begone’un (Yobazlar Defolun) Mısır, Uganda, Çeçenistan, Rusya, Endonezya, Malezya, Azerbaycan, Avustralya ve ABD’deki LGBT karşıtı liderleri kovalayacağını ifade etti. Toborek, ilhamlarını LGBT’lerin son zamanlarda bu politik liderler tarafından maruz bırakıldığı baskıdan aldıklarını söyledi.

“Dünyanın dört bir yanında yobazlığın ve hoşgörüsüzlüğün insanlara nasıl zarar verdiğini gördük. Avustralya Başbakanı Malcolm Turnbull’un omurgasız ve korkak hareketlerinden ötürü LGBT’lerin zarar gördüğünü de gördük. 78 kuşağının 40 yıl önce yaptığı gibi, biz de bu kurumsallaşmış şiddete, nefrete, yobazlığa ve korkaklığa karşı sesimizi çıkardık.”

Toborek, 2018’in LGBT hakları için bir dönüm noktası olabileceğini ve Sidney Mardi Gras’nın 40. yılının bu ateşi yakmak için en uygun zamanlardan biri olduğunu da sözlerine ekledi.

 

Yorum Yaz