Haberler Moda

Maskülenliğe Yeniden Şekil Veren Moda Markasıyla Tanışın!

GMag
Yazar: GMag

Bir moda projesi, erkek iç çamaşırı ve giysileri için yenilikçi yaklaşımıyla beğeni ve hayran topluyor. EXSL, Güney Afrika tasarımcısı Stiaan Louw ile Fransız fotoğrafçı ikilisi Exterface arasındaki bir işbirliği projesi.

2012’de birlikte çalışmaya başladılar ve amaçları toplumsal cinsiyet normlarını keşfeden güzel giysiler yaratmak ve bunları sanatsal ve pişmanlık duymayan bir biçimde dünyaya sunmak.

Ürün yelpazesinde, şifon tişörtler, kravatlar, tangalar ve ve daha bir çok şey bulunmakta.

40 yaşındaki Louw, Cape Town’da yaşıyor. 1997 yılından beri giyim tasarımı yapıyor. 2012’den beri ise Exterface işe çalışıyor.

“Ben çekimler için örnekler gönderdim ve fotoğraflardaki öğelerin etrafında gelişen ilgi bizi EXSL oluşturmaya yönlendirdi. Fotoğraf ve giysilerin birlikte insanların ilgisini çeken güçlü bir cazibesi olduğu açıktı.”

“Müşterilerimizin işimize maskülen ve feminen olarak ne kadar açık davrandıklarını inanamıyorum. Biz kadın iç çamaşırı temaları ve tasarımlarından ilham alıyoruz ama onu satın alan müşterilerimiz çok çeşitli. Niyetimiz, insanlara meydan okumak değil, onlara kendilerini keşfetmeleri için daha fazla seçenek sunmak.”

“Farklı geçmiş, ülke ve hikayelerden gelmemize rağmen aynı görüş ve tutkuyu paylaştığımızı keşfettik. Şimdiye kadar inanılmaz bir yolculuk oldu ve biz birlikte büyüyoruz ve daha güçlü ve odaklanmış hale geldik.”

1 Yorum

Yorum Yaz