Bakım Moda

İzleyin: Milk Makeup Cinsiyet Çizgilerini Flulaştırıyor

GMag
Yazar: GMag

Milk Makeup, güzellik dünyasındaki cinsiyet “çizgilerini bulanıklaştırmak” için Very Good Light Markası ile iş birliği yaptı.

aviev1

“Bu, hepimizi cinsiyete bağlı olarak görmek yerine, bir birliktelik yaratmayla ilgili.”

Moda endüstrisindeki birçok marka gibi, Milk Makeup da kısa filmler serisinde ifade edilecek, bireysellik skalası üzerine devam eden, önemli bir çalışmaya girişti. Marka ilk bölüm için, cinsiyet kavramını ve güzellikle olan akışkan ilişkisini konu alarak, erkek bakım websitesi Very Good Light ile iş birliği yaptı ve ‘Blur the Lines (Çizgileri Bulanıklaştırmak)’ isimli bir kısa filme ve makaleye imza atıldı.

Proje bugün yayınlandı. Kısa filmde, Avie Acosta, Rayne Nadurata, Madeleine Vintback, Marcelo Gutierrez, Dagsen Love ve Eric Stone Carson gibi modeller ve kişiler yer alıyor. Filmde hepsi Milk Makeup’ın çok amaçlı Blur Stick bazını kullanırken, kendilerinin cinsiyetle olan kişisel ilişkilerini tartışıyorlar.

7-1-e1488254487683

Milk Makeup kurucularından Georgie Greville “Hepimizin enerjilerinin değiştiği ve evrendeki her şeyin sürekli bir değişim içinde olduğu gerçeğine, bir görsellik vermeye çalışıyoruz.” diyor. “Bu cinsiyet belirsizliği ile ilgili, ama herkesin ilişki kurabildiği çok daha büyük bir konsept. Çünkü hepimiz sürekli değişiyor ve büyüyoruz. Bu, hepimizi cinsiyete bağlı olarak görmek yerine, bir birliktelik yaratmayla ilgili.”

Milk Makeup, bu iş birliğinde cinsiyetsizlik hareketinin gelip geçici bir akım olmadığının altını çizen, Very Good Light kurucusu David Yi ile yakın çalıştı. David Yi “İnanıyorum ki dahası geldikçe, güzelliğin demokratikleştiğini göreceğiz.” dedi. Her geçen gün insanlar, tam tersini isteyen markalara ve dergilere bir şeyler öğretiyor. Hepimizin ortada buluşacağı bir hareket bu.”

Aşağıdaki “Blur the Lines” kısa filmini izleyebilirsiniz.

Yorum Yaz