Haberler Televizyon

‘Star Trek’te Eşcinsellikten Arınmış Karakterler Olmalı’

GMag
Yazar: GMag

Sağ görüşlü aktivist LaBarbera, Star Trek’in televizyondaki eşcinsel karakterleri ‘dengelemek’ için ‘eşcinsellikten arındırılmış’ gay karakterler oluşturması gerektiğini öne sürdü.

Geçtiğimiz aylarda ilk gösterimini yapan Star Trek: Discovery filmi, serinin açık bir şekilde eşcinsel olduğunu ifade eden bir karakter barındıran ilk filmi.

Filmde Anthony Rapp bilim subayı Lieutenant Paul Statements rolünü canlandırırken, karakterin partneri tabip subay Dr. Hugh Culber rolünü ise Wilson Cruz canlandırıyor.

Americans for Truth About Homosexuality’nin kurucusu Peter LaBarbera bundan pek de hoşlanmamış görünüyor.

Bir radyo programında konuşan LaBarbera dengenin sağlanması için televizyonda kendini eşcinsellikten tedavi ile arındıran karakterlerin daha çok yer alması gerektiğini söyledi.


LaBarbera şöyle belirtti: “Homoseksüel aktivistler asla tatmin olmuyor, hep daha fazlasını isteyip duruyorlar. Henüz Hollywood’da eşcinsellikten arınmış bir gay göremedik.

“Sanırım elimizden gelen tek şey Star Trek izlememek olacak.

“Zaten böyle olmasa da izlemezdim ama bu tür bir propagandayla beni tamamen kaybetti. Bence Amerikan halkı artık bundan sıkıldı. Tüm bu politik doğruluktan sıkıldılar, bu sebeptendir ki Trump seçimi kazandı.

“Siz yenilgiyi kabul edip pes ettiğinizi söyleseniz de karşı taraf savaşmaktan asla vazgeçmiyor. Bu ülkede iyi ve kötü arasında sürekli bir savaş var.

Tabii ki LaBarbera’nın “Hollywood’da henüz eşcinsellikten arınmış bir gay karakter göremedik” iddası gerçeklik dışı.

2015 yılında ‘I Am Michael’ adlı filmde James Franco, evangelist bir Hristiyan olduktan sonra eşcinsellikten arınmış olduğunu öne süren bir aktivist olan Michael Glatze karakterini canlandırmıştı.

Film başlı başına bir fiyaskoydu ve sınırlı sayıda gösterim yapabilmişti.

Star Trek: Discovery ABD’de CBS All Access üzerinden ve dünya genelinden Netflix üzerinden yayınlanacak.

OK_Jel_AnaBanner

Yorum Yaz