Editörün Seçtikleri Sinema

Netflix’in Sevgiliyle İzlenecek 10 Romantik Gay Filmi

GMag
Yazar: GMag

Bir randevu gecesinde veya sevgilinizle sıkı sıkı sarılarak izleyebileceğiniz 10 romantik film için okumaya devam edin…

1- The Way He Looks

The Way He Looks; kör lise öğrencisi Leo’yu ve okulda yeni bir öğrenci olan Gabriel’i anlatan 2014 Brezilyalı bir romantik film.

2- Boys

Boys olarak çevirilen “Jongens”, Hollanda yapımı bir 2014 filmi. Film, dul eşi ve kardeşiyle yaşayan on beş yaşında bir çocuk Sieger’i anlatıyor.

3- Weekend

Weekend, Roger Ebert’in “akıllı, hassas ve derin bir film” olarak adlandırdığı Rotten Tomatoes’taki yüzde 95 puanla ödüle layık görülen ve eleştirmenlerce beğenilen bir film.

4- Beginners

Beginners, babası Hal’in yaşamını ve ölümünü yansıtan Oliver’ı anlatan 2010 romantik bir komedi-draması.

5- Boy Culture

Boy Culture, Matthew Rettenmund’un aynı adlı romanından uyarlanan 2006 yapımı bir film. Film, iki oda arkadaşıyla ve eski bir müşteriyle olan romantik ilişkilerini anlatan bir eskortun hikayesini anlatıyor. Los Angeles Outfest En İyi Senaryo ödülü kazandı.

6- Big Eden

Big Eden; büyükbabasına bakmak için kırsal Montana’ya memleketine dönen başarılı bir gay New York sanatçısı Henry Hart’ın romantik bir komedisidir. 

7- North Sea Texas

North Sea Texas, sorunlu annesiyle yaşayan ve en yakın arkadaşı Gino’ya aşık olan genç bir çocuk olan Pim’i anlatan 2011 yapımı bir drama.

8- Rag Tag

Rag Tag, 2006 San Francisco Uluslararası LGBT Film Festivalinde gösterilen İngiliz-Nijerya yapımı bir drama. 

9- In the Grayscale

In the Grayscale, eşinden ayrılmış ve biseksüelliğini keşfetmeye başlayan bir mimar olan Bruno’yu anlatan 2015 Şili draması.

10- Pit Stop

Pit Stop; Teksas’ta küçük bir şehirde iki gay erkeği anlatan 2013 Amerikan filmidir. Yerel benzin istasyonundaki etkileşimleri yoluyla bir ilişki kurmaya başlarlar.

4 Yorum

Yorum Yaz