Editörün Seçtikleri Sinema

Netflix’te İzleyebileceğiniz 5 LGBT Filmi

GMag
Yazar: GMag

Summertime

Fransa kırsalındaki çiftçilerin kızı Delphine (Izïa Higelin) kendisini keşfetmek için Paris’e gittiğinde, gözlerini yeni açan bir grup feminist arasında kalır. Döndüğünde, diğer kadınlardan biri olan Carole’ı (Cécile de France) da yanında getirir ve ikisi de muhafazakâr ve taşra düzeninde görüşlerinin ve sevgilerinin ne kadar hoş karşılanmayacağını keşfeder.

Peter Debruge, Summertime’ı “parlak, altın renginde bir dönem parçası” olarak adlandırdı.

Closet Monster

Closet Monster, genç yaşta kanlı bir nefret suçuna şahit olan bir erkek çocuğunun hikayesidir ve saldırının kurbanı olduğu gibi eşcinsel olduğunun farkına varır ve bu ruhuna bir damga vurur. Büyüdükçe, Oscar (Connor Jessup), memleketinden kaçmaya çalışırken, geçmişin travmasıyla uğraşmalıdır.

Film, yazar-yönetmen Stephen Dunn’ın çocukluğuna dayanan yarı otobiyografik bir film.

Other People

Bu film fazlasıyla acıklı, aynı zamanda dokunaklı anları gibi komedi anlarına da sahip. Annesi (Molly Shannon) kanserden ölürken, sıkıntılı bir komedi yazarı (Jesse Plemons) ve eve dönen bir sanatçıyı anlatıyor. Annesinin hastalığı, babasının (Bradley Whitford) eşcinsel olduğunun kabul edilmemesi ve yakın zamanda yaşadığı dağılma ile kendisini ve başkalarını iyi olduğuna ikna etmeye çalışırken yaşadığı hikaye anlatılıyor.

Other People kolay bir film değil, ama güzel insanlığın anıları ve uzman film yapımı ile izleyicilere ödül veriyor. Closet Monster gibi, yarı otobiyografik, yazar / yönetmen Chris Kelly’nin ailesine dayanıyor.

The Way He Looks

The Way He Looks, baskıcı bir anneye sahip ve okulda zorbalıklar maruz kalan kör bir lise öğrencisi olan Leo (Ghilherme Lobo) hakkında Brezilyalı bir gençlik tiyatrosu draması. Leo, daha fazla bağımsızlık kazanmak için, en yakın arkadaşı Giovana (Tess Amorim)’ı üzme pahasına, yurtdışında eğitim görmeyi planlıyor.

Yeni bir çocuk olan Gabriel (Fabio Audi) kasabaya taşındığında, Leo’nun planlarını yeniden düşünmesine ve Giovana’ya yeni hisleri ortaya çıkıyor.

Laerte-Se

Bu Netflix orijinal belgeseli, Brezilya çizgi romancı ve senaryo yazarı Laerte Coutinho’nun hayatını perdeliyor. Film, Laerte’nin transseksüel bir kadın olarak dünyaya gelişini anlatıyor.

Laerte, ülkenin en çok tanınan ve sevilen karikatüristlerinden biridir. Laerte-Se’de, kadınlık özelliğinin kendisi için ne anlam ifade ettiğini araştırıyor, bu keşifler çoğu zaman kendi eserleri kullanılarak canlandırılıyor.

Yorum Yaz