Editörün Seçtikleri Haberler

New York Times’a Göre Heteroseksüeller de Twink (Genç Eşcinsel) Olabilir!

GMag
Yazar: GMag

Flaş haber – heteroseksüeller de artık twink olabilir. En azından New York Times öyle olabileceğini düşünüyor.

Nick Haramis tarafından yazılan ‘Twink Çağına Hoş Geldiniz’ başlıklı bir köşe yazısında, genellikle aşırı cinselleşmiş gay alt kültürünün bir parçası olmanın anlamı hakkında konuşuldu.

Troye Sivan

Twink genel olarak genç (20’lerin başlarında) bir eşcinsel veya biseksüel yada olduğundan daha genç görünen, tipik olarak çekici ve yüz veya vücut kılları olmayan, zayıfça bir erkeği tanımlıyor.

Twinkliğin başlangıcını güzel bir şekilde anlattıktan sonra yazı, Zack Efron’a twunk -twinkle hunk’ın (kaslı) bir karışımı- dedikten sonra keskin bir dönüş yapıyor ve yeni twink çağında kelimenin anlamının bir şekilde heteroseksüelleri de dahil ettiğini söylüyor.

“Ama bir çoğu heteroseksüel olan yeni twinkler, ‘sanat twinki’ diyebileceğiniz bir tarza sahip.”

Eşcinsel ve biseksüel erkekler zayıf olmayı veya genç görünmeyi tekeline almamış olsa da twink, eşcinsel kültürünün ve ifadesinin bir parçası. Twink, Grindr gibi flört uygulamalarında bir grup olarak kullanılıyor ve eşcinsel kimliği ve flörtleşmenin sabit bir parçası.

Bu yüzden birçok eşcinsel kişinin New York Times’taki yazıdan şikayetçi olması anlaşılabilir.

Yazıda Call Me By Your Name’in heteroseksüel yıldızı Timothée Chalamet’e ‘nihai twink’ bile dendi.

#MeToo hareketine çok garip bir karşılaştırma yapmasının yanı sıra yazıda şaşırtıcı bir biçimde 2017’e çıkan II. Dünya Savaşı filmi Dunkirk, sinemadaki twinklerin kalesi olarak gösteriliyor.

“Christopher Nolan’ın 2017’de çıkan II. Dünya Savaşı filmi Dunkirk, Britanya twinkliğinin toplandığı bir yer olarak göz önüne çıkıyor. Bu twinkler sonuç olarak sadece kıskanılacak kadar zayıf erkekler veya son gerçek dışı eşcinsel fantezisi değil, aynı zamanda bir erkeği erkek yapan şeyler problemine bir cevap da.”

Kafanız mı karıştı? Bizim de.

Görünüşe göre bir kez daha LGBT’ler, cis hetero kişiler zorla kendilerini dahil ettirmeden güzel bir şeye sahip olamıyor.

Birçok kişi yazıyı ve ‘heteroseksüel twinkler’ fikrini eşcinsel kültüründen aşırmakla suçladı ve durumu ‘heteroseksüel onur yürüyüşleri’yle karşılaştırdı.

“Her heteroseksüel twinkin bana 5 dolar borcu var.”

“Twink bir eşcinsel sözcüğü! Heteroseksüeller twink olamaz! Sadece zayıflar!”

“Heteroseksüellerin twink ve bear sözlerini keşfetmesi, eşcinsel kültürünün son 10 yılda başına gelen en kötü şey.”

“Bana ‘heteroseksüel twink’ sözcüğünü okuttuğu için Twitter’ı yok edeceğim.”

 

Yorum Yaz