Alışveriş Moda

New York’ta Dünyanın İlk Cinsiyetsiz Kıyafet Mağazası Açılıyor!

GMag
Yazar: GMag

İkili cinsiyetlerin dışındaki giyim seçeneklerini sunmak için modada artış gösteren bir eğilim var. Bu harekete son eklenen ise Mart ayında New York City’de 684 Broadway’de “cinsiyete bağlı olmayan” bir giyim mağazası açmayı planlayan Phluid Projesi.

Projenin sahibi Rob Smith, haberi bir Facebook yazısında paylaştı ve burada fikrin kendi kendini keşfinden ortaya çıktığını söyledi.

“Geçen yıl, 1 Mart 2017’de, kendimi keşfetme yolculuğuma başladım; çünkü kim olduğum ve bu dünyaya uyup uymadığım konusunda daha derin bir anlayış kazanmak istiyordum. Bu yolculuğumda, hayatımı nasıl yaşamak istediğimi netleştirdim. Vizyonum; daha dürüst, fedakar ve otantik bir hayat yaşamak, mesleğimi ve tutkuyu birleştirmek. On yıllardır süren insan hakları savunucuları ile 30 yıllık moda anlayışımdan yararlanabileceğim bir alan yaratmayı düşünüyordum.”

“Bu yolculuk sonucunda The Phluid Project’i yaratma fikri ortaya çıktı. Phluid (fluid-akışkan) çünkü hiç bir şey sabit değildir ve her zaman akış içerisindedir. Kendimize karşı daime meydan okumalı ve sınırları ortadan kaldırmalıyız. “Phluid Projesi’nde biraz moda, bir parça sanat, biraz konuşma, biraz keşif ve bütün bunlar tamamen cinsiyetsiz, cinsiyet kalıplarından sıyrılmış bir şekilde.

Tüketicilerin ürün ve dünyadaki konuşmalarına hizmet verecek bir web sitesi ile, dünyadaki ilk cinsiyetsiz mağaza olacağız. Ürünün yarısı ben ve ekibim tarafından, diğer yarısı ise dünyanın en büyük ve en yenilikçi markalarından tasarlanacak.”

“1 Mart 208’de iş dünyasına açılacağız. Kendimi keşfetme yolculuğumun tam olarak birinci yıldönümünde… Bu, yeni nesil için devrim niteliğinde bir perakende hareketi.”

Yorum Yaz