Haberler Sanat

New York’un Aşağı Doğu Yakasında Devasa Bir Penis Belirdi!

GMag
Yazar: GMag

New York’un Aşağı Doğu Yakası sakinleri bu yıl Noel Baba tarafından ziyaret edilmedi, ancak beklenmedik bir şeyle karşılaştılar: Noel arifesinde 303 Broome Caddesi tarafında yükselen dev, gerçekçi bir penisin duvar resmi…

Dört kat uzunluğundaki resim, yakınlardaki Perulu Eatery Baby Brassa’nın arkasındaki şef modeli Franco Noriega’nın görevlendirdiği İsveçli sokak sanatçısı Carolina Falkholt’un eseridir.

Folkholt, Instagram’da şunu paylaştı;

“TESTİSLERİ ÇİZMEK İÇİN VAKTİM YOKTU!!! Bugüne kadar Broome Caddesi’nde bu kadar çok fazla kahkahalar duymamıştım ve bu kadar mutlu insan görmemiştim.”

“Kamusal alanda bu konular hakkında konuşmak, sağlıklı, şiddetsiz bir topluluk ve dünya için zorunluluktur. Ve feminist kamusal sanat eserleri etrafında yaratılan diyalog, farkındalığı arttırıyor. Sanat, gerçekten özgür olabildiğimiz tek yerden biri ve yaptığımız zor konuları tartışıyor.”

Bölge 1’in Topluluk Eğitim Konseyi’nin uzun zamandır devam eden ve başkanlığını yürüten Naomi Pena, “Sokak sanatını sevmek ve takdir etmekle birlikte, en son görevlendirilen ekranın, gördüğüm en iğrenç resim gösterisi” olduğunu yazdı. Baby Brassa’nın sahipleri, “8 yaşındaki ikizlerime bunun ne olduğunu açıklamaktan kesinlikle mutlu olmadım” dedi.

Yorum Yaz