Dünya Haberler

Öğrencilerine Pasif Kelimesinin Ne Anlama Geldiğini Anlatan Öğretmen Kovuldu

GMag
Yazar: GMag

 New York’ta bir sağlık öğretmeni olan Jacqueline Hall Albany, LGBT Derneği’nden bir konuşmacıyı dersinde konuşma yapması için davet etti. Konuşmacı yedinci ve on ikinci sınıflar arasında olan öğrencilere LGBT hakkında bilgiler verdi.

Bunların arasında LGBT terimlerini içeren bir broşür de vardı. Broşürde lezbiyen, transseksüel gibi bilindik kelimelerin yanı sıra, natrans gibi yeni kavramlar da vardı. Bilinmeyen kavramlardan biri de pasif idi. Kelimenin tanımı “cinsel ilişkide edilgen taraf” olarak verilmiş.

Çocuklardan birinin velisi olan Sirrell Fiel, “Bunu çocuğuma ben öğretmeliyim, okul değil. 11 yaşındaki bir çocuğun henüz bunları bilmesine gerek yok. Eşcinsellerin olduğunu biliyorum ama bunun okul ortamına sokulmasına karşıyım. Çocuklarımıza büyümeden böyle şeylerin öğretilmesi yanlış,” dedi. 

Okul müfettişi Vincent Canini problemin LGBT konular olmadığını söyledi. Canini “Bunda bir sorun görmüyoruz. Öğrencilere çeşitliği ve toleransı öğretmeliyiz. Fakat dağıtılan broşürde sokak ağzında kullanılan kelimeler ve müstehcen bir dil vardı. Bunu onaylamıyoruz. Bütün eğitmenlerin müfredatı izleme ve kullandıkları materyallerin öğrencilerine uygun olduğundan emin olma yükümlülükleri var,” dedi.

 

Yorum Yaz